головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 1/2009 
Персонал № 1/2009
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
Geology . Відео чат https://vibragame.org/ua/sex-video-chat-via-webcam.html - онлайн моделі . маслостанция купить . Visit our partners
Аналітичний щотижневик Персонал-плюс







ЧИ ГО­ТОВІ ВИ ДО СТРЕ­СУ?

Чин­ни­ка­ми по­яви стре­со­вих си­ту­ацій у на­шо­му по­всяк­ден­но­му житті ча­с­то ста­ють зовсім не­сподівані речі, на­при­клад, на ро­боті це мо­же бу­ти відсутність чітко ви­пи­са­них по­са­до­вих обов'язків, не­ба­жан­ня працівни­ка до­три­му­ва­ти­ся прий­ня­тих у ко­лек­тиві норм по­ведінки, не­сподівані ка­д­рові зміни, не­ав­то­ри­тет­ний керівник то­що. Але такі си­ту­ації мож­на зве­с­ти до мініму­му, як­що постійно і послідо­вно на­ла­ш­то­ву­ва­ти спів робітників на не­обхідність зорієнту­ва­ти­ся "на­зовні"   більше кон­так­ту­ва­ти з клієнта­ми і відвіду­ва­ча­ми, раціональніше ви­ко­ри­с­то­ву­ва­ти ро­бо­чий час. Як­що співробітни­ки більше пра­цю­ва­ти­муть індивіду­аль­но з людь­ми, не пе­рей­ма­ю­чись су­то па­пе­ро­вою ро­бо­тою, в них за­ли­ша­ти­меть­ся мен­ше ча­су для не­га­тив­них ду­мок і стресів.

Стре­си на­здо­га­ня­ють кож­но­го з нас. У житті трап­ля­ють­ся всілякі не­га­раз­ди, особ­ли­во нині. У кож­но­го ра­но чи пізно ви­ни­кає си­ту­ація, ко­ли щось потрібно зро­би­ти за ду­же об­ме­же­ний час. Трап­ля­ють­ся конфлікти в сім'ї чи на ро­боті. У кож­но­го бу­ва­ють періоди хви­лю­вань, ко­ли його ро­бо­ту хтось оцінює. До речі, вас вже відвіду­ва­ла по­дат­ко­ва інспекція? А як ви по­чу­ва­ли­ся, ко­ли, про­сто­ю­ю­чи в за­торі на до­розі, спізню­ва­лись на важ­ли­ву зустріч? Цей пе­релік мож­на про­дов­жу­ва­ти нескінчен­но.

Стре­си бу­ва­ють різні: гострі (смерть близь­ких, війна) і хронічні (склад­на си­ту­ація на ро­боті, не­за­до­во­леність осо­би­с­тим жит­тям). На пер­ший по­гляд мо­же зда­ти­ся, що дру­гий вид менш шкідли­вий, але це не так. Гос­трий стрес ро­бить нас сильніши­ми, вик­ли­ка­ю­чи ре­акцію в ор­ганізмі, що дає змо­гу ак­тивізу­ва­ти життєві си­ли і адап­ту­ва­ти­ся до но­вої си­ту­ації. А хронічний стрес, який за­зви­чай не здається нам серй­оз­ною про­бле­мою, при­зво­дить не до адап­тації, а до на­ко­пи­чен­ня психічно­го на­пру­жен­ня.

Що ж хо­вається за по­нят­тям "стре­состійкість"?

Стре­состійкість   це здатність зберіга­ти хо­лод­ний ро­зум в ек­с­т­ре­маль­них си­ту­аціях, а та­кож уміння відки­ну­ти осо­бисті емоції у кри­тич­ний мо­мент та діяти, ке­ру­ю­чись здо­ро­вим глуз­дом, не паніку­ва­ти. Лю­ди­на, що во­лодіє цією якістю, мо­же про­ти­сто­я­ти діям інших лю­дей (керівників і ко­лег), відби­ва­ти не­спра­вед­ли­ву кри­ти­ку, не ре­а­гу­ва­ти на неї.

Про­ти­леж­ний по­гляд: стре­состійкість   це уміння про­фесійно пра­цю­ва­ти в на­пру­же­но­му темпі, вирішу­ва­ти вод­но­час декілька за­вдань у жор­ст­ких ча­со­вих ме­жах, опе­ра­тив­но і гра­мот­но ор­ганізу­ва­ти про­цес їх ви­ко­нан­ня.

Ці підхо­ди ма­ють прин­ци­по­ву різни­цю. Пер­ший вва­жає стре­состійкість ри­су ха­рак­те­ру, одвічно вла­с­ти­ву лю­дині, або ви­роб­ле­ну за час свідо­мої тру­до­вої діяль­ності вла­с­тивість, яку фахівець мо­же слуш­но за­сто­со­ву­ва­ти. Опо­нен­ти ж вва­жа­ють, що ро­бо­та   це стрес, то­му стійкість до неї од­на з ос­нов­них яко­с­тей, якою має во­лодіти су­час­ний ме­не­д­жер.

Ка­надсь­кий лікар Ганс Сельє пи­сав: "Ми не мо­же­мо уник­ну­ти стре­су, але мо­же­мо йо­го ви­ко­ри­с­то­ву­ва­ти, як­що кра­ще дізнаємо­ся йо­го ме­ханізми і ви­ро­би­мо адек­ват­ну філо­софію жит­тя".

Зробіть наш тест, дізнай­те­ся, як ви ре­а­гуєте на стре­си і зробіть для се­бе певні вис­нов­ки.

 

ТЕСТ НА СТРЕ­СОСТІЙКІСТЬ

Цей тест до­по­мо­же оціни­ти ступінь ва­шої дратівли­вості, нер­воз­ності, за­паль­ності та здат­ності кон­тро­лю­ва­ти ці якості. На за­про­по­но­ва­ний спи­сок за­пи­тань відповідай­те од­ним із трьох варіантів   "так, бе­зу­мов­но", "так, але не ду­же" чи "ні, ні за яких об­ста­вин".

ОПИ­ТУ­ВАЛЬ­НИК

Чи дра­тує Вас:

1. Зім'ята сторінка га­зе­ти, яку ви хо­че­те про­чи­та­ти?

2. Жінка по­важ­но­го віку, одяг­не­на, як дівчи­на?

3. Надмірна близькість співроз­мов­ни­ка під час роз­мо­ви?

4. Жінка, що ку­рить на ву­лиці або у гро­мадсь­ко­му місці?

5. Лю­ди­на, що ка­ш­ляє у ваш бік?

6. Ко­ли хтось гри­зе нігті?

7. Ко­ли хтось не­до­реч­но сміється?

8. Ко­ли хтось на­ма­гається учи­ти вас, що і як ро­би­ти?

9. Ко­ли улюб­ле­на дівчи­на (хло­пець) постійно спізнюється на зустріч?

10. Ко­ли в кіно­те­атрі той, хто си­дить пе­ред ва­ми, весь час во­вту­зить­ся і об­го­во­рює фільм?

11. Ко­ли вам пе­ре­ка­зу­ють сю­жет ціка­во­го ро­ма­ну, який ви маєте намір про­чи­та­ти?

12. Ко­ли вам да­ру­ють не­потрібні речі?

13. Гуч­на роз­мо­ва у гро­мадсь­ко­му транс­порті?

14. Ду­же силь­ний за­пах пар­фумів?

15. Лю­ди­на, що же­с­ти­ку­лює під час роз­мо­ви?

16. Ко­ле­га, який ча­с­то вжи­ває іно­земні сло­ва?

 

"КЛЮЧ" ДО ТЕ­С­ТУ

За кож­ну відповідь на­ра­хо­вуємо:

 

 • "так, бе­зу­мов­но"   3 ба­ли;

 • "так, але не ду­же"   1;

 • "ні, у жод­но­му разі"   0.

  Мак­си­маль­но мож­ли­ва кількість   48.

РЕ­ЗУЛЬ­ТА­ТИ

По­над 36. Ви не є терп­ля­чою і спокійною лю­ди­ною. Вас дра­тує май­же все, навіть най­нез­начніше. Ви за­пальні і лег­ко втра­чаєте рівно­ва­гу. Це роз­хи­тує ва­шу нер­во­ву си­с­те­му, по­си­лю­ю­чи тер­тя з ото­чен­ням.

Від 13 до 36. Ви на­ле­жи­те до най­по­ши­ренішої гру­пи лю­дей. Вас дра­ту­ють тільки ду­же не­приємні речі. Не дра­ма­ти­зу­ю­чи по­всяк­денні не­га­раз­ди, ви здатні лег­ко за­бу­ва­ти про них.

Мен­ше 13. Ви до­сить спокійна лю­ди­на, яка ре­аль­но сприй­має жит­тя. Вас не про­сто ви­ве­с­ти з рівно­ва­ги. А це га­рантія про­ти стресів.



передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту