головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 11/2007 
Персонал № 11/2007
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
Аналітичний щотижневик Персонал-плюс







Визначення стилю керівництва

Тест

Методика дає змогу трудовому колективу визначити стиль керівництва. Вона була розроблена В. П. Захаровим.

Інструкція

Тест містить 9 груп питань, кожна з яких поділяється на 3 твердження, умовно позначених буквами а, b, с. Щоб правильно відповісти на питання, необхідно уважно прочитати запропонований текст і з трьох варіантів відповідей-тверджень вибрати тільки один, найбільш відповідний стилю керівництва у вашому трудовому колективі.

Тести

1.  Ваше підприємство виготовляє групу товарів, що не користуються попитом у покупців. Конкуренти розробили нову технологію виробництва цих самих товарів, що відрізняються високою якістю, але потребують додаткових капіталовкладень. Як у такій ситуації
діятиме ваш начальник?

a)    продовжить виробництво товарів, що не користуються попитом у покупців;

b)   видасть наказ про якнайшвидше впровадження у виробництво нових технологій;

c)    витратить додаткові засоби на розробку власних нових технологій, для того, щоб товари за якістю переверщували товари конкурентів.

2.  Уявіть собі, що ви працюєте на автомобільному заводі. Ваш співробітник нещодавно повернувся з відрядження, метою якої було відвідати виставку новинок виробництва автомобілів. Він запропонував модернізувати одну з моделей автомобіля. Керівник вашого заводу:

a)    візьме активну участь у розробці нової ідеї, додасть максимальних зусиль для її швидкого введення у виробництво;

b)   віддасть розпорядження про розробку нової ідеї відповідному персоналу;

c)    перш ніж запровадити це нововведення у виробництво, ваш керівник збере колегіальну нараду, де буде прийнято спільне рішення про доцільність модернізації автомобіля.

3.  На колегіальній нараді співробітник запропонував найбільш раціональне рішення однієї проблеми. Однак це рішення цілком суперечить пропозиції, яку до цього вніс ваш керівник. У сформованій ситуації він:

a)    підтримає раціональне рішення, запропоноване співробітником;

b)   буде відстоювати свою позицію;

c)    проведе опитування співробітників, що допоможе дійти спільної думки.

4.  Ваш колектив здійснив трудомістку роботу, що не принесла бажаного успіху (прибутку). Ваш керівник:

a)    попросить переробити всю роботу, підключивши новий, більш кваліфікований персонал;

b)   обговорить сформовану проблему зі співробітниками, для того, щоб з'ясувати причини невдачі, щоб уникнути їх надалі;

с) спробує знайти винних у невдачі (не впоралися з роботою) співробітників.

5.    У вашу організацію прийшов журналіст, що працює в популярній газеті. Якби вас попросили назвати цінні риси вашого керівника, то які б з них ви назвали насамперед:

a)    кваліфікованість, вимогливість;

b)   поінформованість про всі складнощі, що виникають на підприємстві; уміння швидко приймати потрібне рішення;

c)    однакове ставлення до всіх співробітників, уміння іти на компроміс.

6.  Один співробітник допустив у своїй роботі незначний промах, однак для того, щоб його усунути, потрібно чимало часу. Як ви думаєте,
як у такій ситуації вчинить ваш керівник?

a)   зробить зауваження цьому співробітникові в присутності його колег, з метою недопущення таких промахів надалі;

b)   зробить зауваження наодинці, не привертаючи увагу інших співробітників;

c)   не надасть цій події великого значення.

7.  На вашому підприємстві звільнилася посада. На неї претендують відразу кілька співробітників підприємства. Дії вашого керівника:

a)   гідний претендент буде обраний колективним голосуванням;

b)   він буде призначений самим керівником;

c)   перш ніж призначити людину на цю посаду, керівник порадиться тільки з деякими членами колективу.

8.  Чи прийнято у вашому колективі проявляти особисту ініціативу у вирішенні питання, що не пов'язане безпосередньо з діяльністю всього підприємства?

a)  всі рішення приймаються тільки керівником підприємства;

b)  на нашому підприємстві вітається особиста ініціатива співробітників;

c)   приймаючи самостійне рішення, перш ніж почати діяти, співробітник підприємства повинен обов'язково порадитися з керівником.

9.  Загалом оцінюючи діяльність вашого керівника, можна сказати, що він...

a)  поглинений проблемами, що виникають у вас на виробництві, так, що навіть у вільний від роботи час роздумує над їхнім розумним
вирішенням. Він вимогливий до інших так само, як і до себе;

b)   належить до тих керівників, які вважають, що в для плідної роботи в колективі між співробітниками повинні бути рівні, демократичні відносини;

c)  ваш керівник не бере активної участі в керуванні підприємством, завжди діє за певною схемою, не прагне вдосконалюватися в маловідомих йому галузях.

10.  Керівник запросив вас й інших співробітників на ювілей. У неофіційній обстановці він:

a)   говорить зі співробітниками тільки про роботу, про плани із розширення виробництва, про збільшення робочого персоналу тощо, саме він задає основний тон бесіді;

b)   воліє залишатися в тіні, для того, щоб надати можливість співрозмовникам, колегам по роботі, висловити свою думку, розповісти, цікавий епізод з життя;

c)   бере активну участь у розмові, не нав'язуючи своєї думки іншим співрозмовникам.

11.  Керівник попросив вас швидше завершити почату зовсім недавно роботу, що займе у вас додатковий час. Ваші дії:

a)    відразу візьметеся до її якнайшвидшого виконання, тому що не хочете виглядати нес-таранним працівником і цінуєте думку, що склалася у керівника про вас;

b)    виконаєте цю роботу, але трохи пізніше, тому що начальник насамперед оцінить якість її виконання;

c)    докладете зусиль, щоб вкластися в строки, запропоновані керівником, однак не гарантую високої якості її виконання. У нашому колективі основне — вчасно виконати роботу.

12.  Уявіть, що кабінет вашого керівника тимчасово зайнятий (на ремонт), тому йому кілька днів доведеться попрацювати у вашому кабінеті. Що ви при цьому почуватимете?

a)    ви постійно будете нервувати, відчувати страх, боятися зробити якусь помилку в його присутності;

b)   будете цьому дуже радий, тому що це зайва можливість обмінятися досвідом роботи з досвідченою, цікавою людиною;

c)    присутність керівника ніяк не відобразиться на вашій роботі.

13.   Ви повернулися з курсів підвищення кваліфікації, довідалися багато корисного й цінного для вашої роботи. Керівник дав вам
невелике доручення і ви для його виконання використали здобуті на курсах знання. Як ви думаєте, які будуть дії вашого керівництва?

a)   обов'язково зацікавиться тим, що йому поки невідомо, докладніше розпитає вас про інші нововведення;

b)   не надасть цьому факту ніякого значення;

c)   зволіє, щоб ви звернулися до його особистого досвіду у виконанні схожих доручень, тобто порадить виконати доручене завдання так, як йому б цього хотілося.

КЛЮЧ ДО ТЕСТУ

1.

а-0

b-1   с-2

2.

а-1

b-0   с-2

3.

а-2

b-0   с-1

4.

а-1

b-2   с-0

5.

а-0

b-2   с-1

6.

а-0

b-2   с-1

7.

а-2

b-0   с-1

8.

а-0

b-2   с-1

9.

а-2

b-1   с-0

10.

а-0

b-1   с-2

11.

а-1

b-2   с-0

12.

а-0

b-2   с-1

13.

а-2

b-0   с-1

Інтерпретація результатів

Від 0 до 10 балів. Керівник вашого підприємства воліє самостійно приймати всі рішення, до кінця відстоює свою позицію, всі ідеї співробітників ретельно обмірковує, однак не завжди до них прислухається. Він завжди діє по одній і тій самій схемі, що, на його думку, підходить для всіх випадків життя, тому всі нововведення сприймає неохоче, насторожено. У своїй управлінській діяльності він керується принципом: критика одного співробітника — стимул для активної роботи інших працівників.

Від 11 до 20 балів. «Колектив насамперед!» — такий девіз вашого керівника, тому основне для нього — доброзичлива атмосфера в колективі. Він завжди прислухається до думки своїх співробітників, до обговорення питань, пов'язаних з модернізацією виробництва, впровадження нових технологій. До обрання працівників на нові посади активно залучаються всі члени трудового колективу. Ваш керівник охоче йде на компроміси, не любить критики, прагне працювати з людьми, які є професіоналами у своїй справі, у разі виникнення виробничих проблем звертається тільки до них.

Від 21 і більше. Ваш керівник наділений чудовими організаторськими здібностями, він швидко приймає важливі рішення, з інтересом стежить за новими ідеями, активно впроваджує їх у виробництво. У разі виникнення виробничих проблем, не боїться звертатися за порадою до інших співробітників, охоче погоджується з їхньою думкою, якщо вона розумна і раціональна. Серед його безумовних переваг вимогливість, об'єктивність, уміння критикувати співробітників, не зачіпаючи їхнього самолюбства.

http://testing.yansk.ru



передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту