головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 7/2007 
Персонал № 7/2007
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
Аналітичний щотижневик Персонал-плюс







Новини Академії

На захист свободи слова!

У прес-центрі інформаційного агентства «Українські Новини», відбулась прес-конфе-

ренція за участю проректора з видавничої діяльності Міжрегіональної Академії управління персоналом Юрія Бондаря, секретаря Наглядової Ради МАУП Василя Короткіна, директора Державної наукової установи «Книжкова Палата України імені Івана Федорова», доктора технічних наук, Заслуженого діяча науки і техніки України Миколи Сенченка та голови Федерації патріотичних видань України, директора Інституту культурологічних та етнополі-тичних досліджень МА-УП Василя Яременка з приводу незаконного демонтажу газетно-книжкового кіоску «Бібліон» у Шевченківському районі Києва поблизу Бабиного Яру.

Організатори прес-конференції хотіли донести до якомога більшого кола свідомих та вільних громадян України ситуацію, яка склалась у столиці зі свободою слова та протизаконними діями міського голови Києва Л. Черновецько-го, спрямованими на тотальне придушення вільного розповсюдження періодичної, науково-популярної та культурологічної літератури.

Як вже повідомлялося, група молодиків у кількості 30 осіб у присутності представників органів внутрішніх справ здійснили напад на газетно-книжковий кіоск Академії «Бібліон», розташований на розі вулиць До-рогожицької й О. Теліги у Шевченківському районі Києва, де на законних підставах розповсюджували періодику Федерації патріотичних видань України, наукові та літературні видання українських видавців. З допомогою підйомного крана вказані особи завантажили кіоск разом із продавцем, літературою та іншими матеріальними цінностями, що знаходилися у кіоску, на вантажний автомобіль і вивезли у невідомому напрямку. Нападники не пред'явили жодних документів, на підставі яких вони діяли та які організації представляли.

Пізніше — вже в червні — подібну спробу демонтажу кіоску було здійснено на проспекті Перемоги.

«Книжкові кіоски були розташовані у вказаних місцях цілком законно і жодних підстав для їх знесення не було. Судових рішень з цього приводу не виносилося, і вони не пред'являлися.

Ці напади вчинено за безпосередньої участі осіб у міліцейській формі, які покривали погромників і не пред'являли жодних документів. У результаті було завдано матеріальних, моральних збитків, та завдано шкоди престижу Академії.

Ми розцінюємо дії влади та поплічників Черновецького як грубе порушення прав людини й законодавства країни, зокрема Законів «Про засоби масової інформації України», «Про видавничу діяльність», як фактичне введення ідеологічної цензури, яка заборонена законом; як спробу рейдерського захоплення чужої власності, тобто як карний, антиукраїнський злочин.

Ситуація довкола кіосків «Бібліон» є взірцем реального ставлення влади до громадянських свобод і прав в Україні, прикладом продовження утисків преси, зокрема в Києві», — заявив проректор з видавничої діяльності МАУП Юрій Бондар.

«Що стосується кіосків мережі «Бібліон», то тут йдеться про порушення статті 13 Конституції України, за якою держава повинна забезпечувати захист прав усіх суб'єктів власності. Ми подали до Генеральної прокуратури України, до прокуратури міста Києва, до Головного управління МВС у місті Києві відповідні заяви щодо безчинств (статті Кримінального Кодексу № 206, 186, 194, 356, 365), вчинених представниками міської влади і працівниками міліції і притягнення винних до встановленої законом кримінальної відповідальності. Також підготували два позови у зв'язку з порушенням честі, гідності та ділової репутації на відшкодування матеріальних збитків, завданих Академії. Ці позови направлено у київські суди. Ми продовжимо захист своїх інтересів, у тому числі, і в судовому порядку та згідно з чинним законодавством України», — відзначив секретар Наглядової ради МАУП Василь Короткін.

«Звичайно, ставлення до літератури в країні неоднозначне, але присутність її на книжковому ринку — це показник рівня свободи слова. Стаття 34 Конституції України нам цю свободу гарантує: кожен має право вільно зберігати, збирати та поширювати інформацію усно або письмово. А в Україні фактично склалася ситуація, коли можуть заборонити навіть найло-яльнішу літературу. У випадку з МАУП маємо кричуще порушення свободи слова, коли фактично заклад звинувачують у патріотизмі, антисемітизму тут немає», — повідомив усім присутнім журналістам директор Книжкової палати України Микола Сенченко.

«За останні роки в Києві було закрито близько десяти книжкових магазинів, — продовжує думку колеги голова Федерації патріотичних видань України, директор Інституту культурологічних та етнополітичних досліджень МАУП Василь Яременко. — Із рідних стін виганяють українські видавництва. Наприклад, вже вчетверте виселяють з власного офісу видавництво «Оберіг», нині знаходиться під загрозою виселення видавництва «Мистецтво» та «Урожай», під загрозою закриття книжковий магазин «Технічна книга», що на Хрещатику. Напад на книжкові кіоски МАУП, — ще одна ланка одного й того ж ланцюга. Фактично, це наступ на український друк, адже література, яку видає МАУП, — це національно-патріотична література. Якщо близькі серцю кожного українця Тарас Шевченко, Леся Українка, Микола Міхновський, Дмитро Донцов, праці яких видає МАУП, комусь не подобаються, то це не означає, що їх можна заборонити, — підкреслив відомий та авторитетний літературознавець. — Я, як голова Федерації патріотичних видань України, буду захищати усі видання Федерації».

Значення слов'янства у діалозі цивілізацій

В Міжрегіональній Академії управління персоналом за ініціативою Міжнародної Кадрової Академії, Конференції недержавних вищих закладів освіти відбулась VI Міжнародна науково-практична конференція «Роль та місце слов'янства у діалозі цивілізацій».

Метою Міжнародного громадсько-наукового проекту «Діалог цивілізацій» є консолідація зусиль наукової еліти та освітян, лідерів державних і громадських об'єднань та організацій у напрацюванні ідей та пропозицій стосовно шляхів розв'язання глобальних і локальних проблем людства.

Під час цьогорічної конференції обговорювали питання історичного етногенезу слов'ян, співробітництва України з іншими слов'янськими країнами, глобаліза-ційні тенденції та процеси в сучасному світі, місце слов'ян у діалозі цивілізацій.

У роботі наукової конференції взяли участь провідні наукові та громадські діячі, освітяни та студенти Академії.

Серед учасників, зокрема, доктор історичних наук, професор, ректор Українського університету в Росії Віктор Ідзьо, доктор технічних наук, професор, директор Книжкової палати України Микола Сен-ченко, доктор економічних наук, професор, директор Болгарського навчально-консультаційного центру відкритої освіти Боянов Боян Кирилов, професор МАУП Юрій Шилов, доктор педагогічних наук, професор Московського державного педагогічного університету Лариса Максимова, професор Камтев Люпчо з Македонії, доктор педагогічних наук, професор, директор Центру риторики «Златоуст» МАУП Галина Сагач.

Від імені президії Академії усіх присутніх привітав доктор соціологічних наук, заслужений працівник освіти, голова Наглядової Ради Міжрегіональної Академії управління персоналом Георгій Щокін. Він звернувся до присутніх, акцентувавши увагу на зміцненні лідируючих позицій слов'ян як найбільших носіїв Православної віри у світі:

«На моє глибоке переконання, сьогоднішній занепад Заходу повинен змінитися зміцненням лідируючих позицій Слов'янства, яке виступає найбільшим носієм Православ'я. Походження слов'ян своїми коріннями сягає у глибину тисячоліть і в цьому відношенні нічим не поступається іншим великим спільнотам світу. Разом з тим закономірності суспільно-історичного розвитку вказують на слов'ян як на найбільш вірогідних лідерів майбутньої доби людства, в якій домінуючими цінностями стануть цінності духовної сфери», — відзначив Георгій Васильович.

Ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом Микола Головатий звернув увагу на важливість проведення подібних наукових конференцій, із залученням відомих вчених та провідних громадських діячів з інших країн світу, для активного пошуку спільних шляхів вирішення актуальних проблем людства та повної консолідації зусиль наукової громадськості.

Такого роду науково-практичні конференції сприятимуть об'єднанню слов'ян навколо вирішення доленосних питань та нададуть нового імпульсу у визначенні та формуванні нової системи слов'янських цінностей.

Книжкова подія року

Справжньою подією року для істориків, науковців та бібліофілів стало повторне видання книги «Видатні постаті України», що недавно вийшла друком у видавництві Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Перше видання «Видатних постатей України» завдяки зусиллям науково-видавничого колективу МАУП побачило світ у 2004 році, одразу ж здобуло популярність серед читачів і засвідчило підвищений інтерес українського суспільства до вітчизняної історії та культури. Саме тому громадськість вдруге знайомиться з виправленим та доповненим виданням «Видатні постаті України».

У роботі над книгою взяли участь провідні вітчизняні науковці, зокрема Г. Щокін, М. Головатий, В. Гайченко, Б. Олійник, М. Сенчен-ко, Т. Чухліб, Д. Мартишин.

Пропагуючи рідну мову

У Сімферополі відбулась Х Міжнародна книжкова ярмарка «Кримська весна — 2007», участь в якій взяли представники України та багатьох країн близького та дальнього зарубіжжя.

Міжрегіональна Академія управління персоналом отримала диплом лауреата та посіла перше місце в номінації «Світло рідної мови» за книгу «Видатні постаті України», котра недавно вдруге була перевидана у видавництві МАУП.

У новому довіднику наводяться біографічні дані про життя і творчість понад 400 видатних осіб, які своїми науковими, політичними та громадськими здобутками піднесли престиж України, своїми діяннями в «український період» життя і творчості сприяли науковому, соціальному та політичному розвитку нашої держави. Серед них і відомі широкому загалу імена видатних українців, і ті, котрих, за «іронією долі», було передано забуттю або ж вписано в чужі підручники історії, і чия національна приналежність всіляко приховувалась. Тож читачі отримали чудову нагоду ще раз познайомитись з уже відомими іменами української історії.

У добру путь!

У Музеї історії Великої вітчизняної війни відбувся урочистий випуск Ліцею Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Атестати про здобуття повної середньої освіти отримало близько 60 ліцеїстів, більшість з яких планує продовжити здобувати вищу освіту в інститутах МАУП.

Привітала новос-печених випускників Ліцею проректор Академії по роботі з вищими навчальними закладами І та ІІ рівнів акредитації та довузівської підготовки Ірина Драч: «Дорогі випускники, дозвольте від керівництва Академії щиро привітати Вас з такою урочистою подією. Цей навчальний рік був для Вас вдалим та щасливим, адже ви, отримавши цінний багаж знань у рідному ліцеї, вступаєте у доросле студентське життя. Сьогодні Ви не тільки прощаєтесь зі шкільними партами, але й зі своїм дитинством. Далі кожен з Вас робитиме власний вибір, тому ми запрошуємо усіх випускників ліцею продовжити здобувати вищу освіту в Академії, адже тут є все для того, щоб забезпечити фундаментальні знання та всебічний розвиток Вашої особистості. Пам'ятайте, любі випускники, що ми працюємо для Вас, створюючи відповідні умови для здобуття вами престижної, європейського рівня, освіти».

Директор Ліцею МАУП Ірина Виговська вручила учням та випускникам грамоти за успішність у навчанні та особисті здобутки на різного роду олімпіадах. А також звернулась до усіх присутніх у залі з теплими словами привітань та настанови: «Вітаю Вас, любі випускники, зі святом. Хочу побажати Вам любові, здоров'я, успіхів у навчанні та в усіх ваших починаннях, щоб здійснювались усі ваші мрії. Я щиро вірю, що не існує у світі тих вершин, які б Вам не підкорились, головне мати бажання та докладати усіх зусиль. Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому, завжди рухайтесь вперед. Нехай Вам щастить. У добру путь!»



передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту