головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 7/2007 
Персонал № 7/2007
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
Аналітичний щотижневик Персонал-плюс







Професії американської мрії

Віра ВОВЧУК

Для когось літо пора відпусток і відпочинку, а для когось напружений час вступних іспитів і вибору професії. В Україні абітурієнти зазвичай своє майбутнє професійне життя пов'язують з економікою та правом. А які професії найпривабливіші у Сполучених Штатах? Дослідження видань Money Magazine і Salary.com виявило двадцять найпривабливі-ших професій, від яких божеволіють західні кандидати. Вони гарантують швидке кар'єрне зростання та пристойну зарплату. Тож яка вона, американська мрія?

Перше місце серед найпривабливіших професій у Сполучених Штатах цього року дісталося продакт/бренд-мене-джеру. Якщо ви уподобали собі цю професію, відразу перейти у ранг топ-менеджерів ви не зможете. Однак під вашим контролем відбуватиметься розробка, управління і просування певної продуктової лінії. Це розвиває прикладні знання про бізнес, розкриває творчі нахили і з часом дасть вам змогу претендувати на вищі посади в маркетингу. Про-дакт/бренд-менеджер заробляє на рік у середньому 90,1 тис. доларів. Найкращі у цій справі отримують 108,6 тис. доларів.

На другому місці американського рейтингу — професія медсестри. І хоча в Україні медсестри заробляють мало і мають дуже малі перспективи кар'єрного зростання, в Америці представників цієї професії дуже цінують. Там вони можуть спеціалізуватися на будь-якій діяльності. До 2014 року представниць цієї професії буде рада забрати «з руками і ногами» будь-яка медична установа США. Медсестра відповідає за планування, документування і забезпечення курсу лікування пацієнта, а також допомагає лікарям у їх нелегкій справі. З таким початковим досвідом медсестра з часом може перейти на роботу в адміністрацію лікарні. Середня винагорода за рік — 59,8 тис. доларів. Найкращі у цій професії отримують зарплатню в 68,4 тис. доларів.

Третє місце у рейтингу найпривабливіших професій посідає менеджер з нерухомості. Ви управлятимете групою об'єктів комерційної, промислової або житлової нерухомості. У кожній компанії обов'язки менеджера з нерухомості відрізняються, це може бути і організація своєчасного вивезення сміття, і проведення операції купівлі-продажу об'єкта. Середня винагорода за рік становить 81,4 тис. доларів. Найкращі у цій справі отримують зарплатню від 114,9 тис. доларів.

Професія бухгалтера у сприску найпривабливіших професій — на четвертому місці. За американськими стандартами, ви робитимете аудит фінансових показників компаній або консультуватимете їх щодо зниження податкового тягаря та інших витрат. Бухгалтер також веде фінансову звітність компанії-працедавця. Окрім диплома про вищу освіту, кандидат на цю посаду має бути креативною людиною. Це суто американські вимоги. В Україні бухгалтер не обов'язково має вирізнятися творчими нахилами. Середня винагорода на рік становить 50,1 тис. доларів. Найкращі у цій справі отримують зарплатню від 59,1 тис. доларів.

І замикає п'ятірку найпривабливіших американських професій посада IT-фахівця із підтримки користувачів. Вона стане вашим «золотим ключиком» до високооплачуваного світу ІТ. Ви досконало вивчите основи високих технологій, виконуючи рутинну роботу з підтримки користувачів і налагоджуючи неслухняні комп'ютери. Попит на IT-фахівців зростатиме швидше, ніж можна собі уявити. Ваші комунікативні навики — якщо вони у вас є — допоможуть швидкому просуванню по службі. Середня винагорода за рік 47,8 тис. доларів. Найкращі отримують на цій посаді зарплату від 64,4 тис. доларів.

Наводимо ще п'ятнадцять професій, які увійшли до двадцятки найпривабливіших у Сполучених Штатах.

6.   Інженер-конструктор.

7.   Інженер з охорони праці і навколишнього середовища.

8.   Координатор заходів.

9.  Фінансовий консультант.

10.   Фахівець з інвестицій.

11.   Фахівець з маркетингу.

12.   Терапевт-масажист.

13.   Системний адміністратор.

14.   Помічник юриста.

15.   Особистий тренер/фітнес-інструктор.

16.   Медичний представник.

17.   Агент з нерухомості.

18.   Рекрутер.

19.   Торговий представник.

20.   Шкільний вчитель.

Інший рейтинг — «Найшанованіша професія — 2007» нещодавно опублікував журнал Readers Digest. Для цього експерти опитали понад 25 тисяч людей у 15-ти європейських країнах. Виявилось, що найбільшу популярність у них мають професії пожежників і пілотів. Причому пожежники ідуть попереду в опитуваннях журналу уже кілька років. Після них йдуть медсестри, аптекарі і лікарі. Політики вселяють довіру лише семи відсоткам європейців. До речі, цей показник аналітиків не здивував — політики і в позаминулому році не користувалися особливою любов'ю європейців.

Професії поліцейського, судді, метеоролога і священика вперше були внесені до опитних листів. Краще від інших новачків дебютували поліцейські, що вийшли на шосте місце. Інші посіли середню позицію у шкалі довіри. Цікаве ставлення у жителів європейських країн до таксистів. Їм довіряють, перш за все, фіни (84%), іспанці (66%), росіяни (63%) і німці (55%). Зате лише шоста частина жителів Чехії віддала їм свій голос.

Через особливості професії більшість представників обох рейтингів працюють понаднормово. Хоча стандарт щодо 48-годинного робочого тижня, який Міжнародна організація праці затвердила ще сто років тому, ніхто не відміняв. На думку експертів, скоротити тривалість робочого дня не дають можливості як працедавці, які використовують понаднормові, так і самі працівники, чиї низькі зарплати спонукають перепрацьовувати для отримання додаткової винагороди.

Список 50-ти країн, мешканці яких відзначаються найбільшою працелюбністю у світі, очолила Перу (50,9% людей там працюють понад 48 годин на тиждень). Також більше 48 годин на тиждень працюють 49,5% корейців, 46,7% жителів Таїланду і 44,4% пакистанців. У розвинених країнах, де тривалість робочого дня і робочого тижня зазвичай менша, теж чимало людей, які працюють понаднормово. Зокрема перепрацьовують 25,7% британців, 25,5% ізраїльтян, 20,4% австралійців, 19,2% швейцарців і 18,1% американців.

Остання тенденція сучасного ринку праці — тривалість робочого дня у кваліфікованих працівників зростає, тоді як скорочується час роботи та рівень оплати праці працівників менш високої кваліфікації, особливо в країнах з перехідною економікою.

Понад усе перепрацьовують співробітники компаній, які зайняті у галузі ресторанного бізнесу, роздрібної і оптової торгівлі. Крім того, за даними Міжнародної організації праці, у країнах, що розвиваються, у «неформальній економіці» зайнято 3/5 працівників, причому у третини з них робочий тиждень перевищує 49 годин.

Для більшості мешканців країн колишнього Радянського Союзу робочий день тривалістю понад 8 годин давно став нормою, незважаючи на те, що у трудових кодексах цих держав жорстко встановлена норма щодо 40-годинного робочого тижня.

Підготувала Віра ВОВЧУК
(За матеріалами видань
Fortune, Business Week, Money Magazine, Salary.com)



передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту