головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 6/2007 
Персонал № 6/2007
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
Аналітичний щотижневик Персонал-плюс







Новини Академії

Феєрверк бойових мистецтв

Серед пріоритетних напрямків навчально-виховної роботи, яка здійснюється в Міжрегіональній Академії управління персоналом, — виховання фізично здорової молоді, а також підтримка та розвиток спорту. Нині для студентів Академії при її інститутах працюють численні спортивно-оздоровчі гуртки, активно пропагандується здоровий спосіб життя. Результат цієї роботи — високі спортивні досягнення студентів Академії, що на престижних змаганнях та чемпіонатах здобуваютьперемоги та стають призерами, примножуючи спортивну славу МАУП.

Хто ж нині не знає наших чемпіонів — Дмитра Рочняка та Віктора Кикотя (вільна боротьба), Антона Бочкарьова та Олексія Задніпряного (рукопашний бій)… З іншого боку, чимало відомих спортсменів обирають МАУП як свою альма-матер, де вони отримують широкі можливості для якісної вищої освіти. Так, студентами Академії є олімпійський чемпіон з вільної боротьби Ельбрус Тедеєв, срібний призер останньої Олімпіади важкоатлет Ігор Разорьонов, чемпіон світу з греко-римської боротьби Володимир Шацьких, дворазовий чемпіон Європи борець-вільник Василь Федоришин, бронзовий призер чемпіонату світу з вільної боротьби Василь Тесьминецький, які давно відомі шанувальникам спорту.

Серед численних видів спорту бойові мистецтва, безумовно, викликають чи не найбільший інтерес. І не тільки як спорт та спосіб загартування тіла і духу, але і з точки зору філософії та естетики. Вільна боротьба, рукопашний бій, українські національні одноборства — популярні серед молоді Академії види спорту, і завжди в центрі уваги керівництва Міжрегіональної Академії управління персоналом, і, зокрема заступник Голови Наглядової ради МАУП, віце-президента Асоціації спортивної боротьби України Ростислава Щокіна.

Питаннями розвитку бойових мистецтв у Академії вже не перший рік займаються Навчальний центр особистої безпеки людини та національних одноборств та Український Військово-Козацький інститут ім. Великого князя Святослава. Серед останніх заходів, проведених за їхньої підтримки, і які покликані популяризувати бойові мистецтва серед молоді, — фестиваль бойових мистецтв, що відбувся 18 травня в Міжрегіональній Академії управління персоналом.

Привітав учасників фестивалю і глядачів ректор МАУП Микола Головатий:

— Ми багато уваги приділяємо тому, аби поєднати навчання з фізичним загартуванням. Це прекрасно, це унікально. Впевнений, жоден інший навчальний заклад не може похвалитися такою плеядою спортивних зірок, яка є в нас. Сьогоднішні учасники показових виступів — це наша гордість.

Відкрив фестиваль перший віце-президент Федерації рукопашного бою України, радник з безпеки заступника голови Наглядової Ради МАУП Олександр Гартвич:

— В Україні динамічно розвиваються і національні, і східні єдиноборства. Нині багато дітей охоче займаються бойовими мистецтвами. А захист батьківщини, як відомо, починається з самооборони.

Провідні вітчизняні та зарубіжні майстри і їхні вихованці демонстрували свої вміння в мистецтві боротьби із суперником і, без перебільшення, найскладнішому мистецтві — перемагати себе. У певному розумінні бойові мистецтва можна було б назвати живописом можливостей розуму, тіла та духу. І як будь-яке мистецтво, бойове має різні напрямки та стилі. Чимало з того, що отримало свій розвиток в Україні, студенти Академії та її гості мали нагоду того дня побачити на Площі Знань.

Присутні гідно оцінили показові виступи учасників фестивалю — представників різних шкіл карате-до, таеквондо, у-шу, кендо, сумо, муей тай, джиу-джитсу, а також рукопашного бою, вільної боротьби, кікбоксінгу, українського «Спасу». Це, зокрема, Віктор Кикоть та Дмитро Рочняк, Васіф Мамедов та Олег Овчаренко, Вадим Лукава та Богдан Навальний.

Почесні гості — президенти та представники федерацій — отримали від Міжрегіональної Академії управління персоналом подяки за вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту та патріотичне виховання молоді.

День науки в МАУП

У третю суботу травня в Україні відзначається День науки. Це свято є вшануванням наукових традицій, досягнень вчених, якими ми по праву пишаємося і на яких покладаємо великі сподівання.

І в Інституті соціальних наук Міжрегіональної Академії управління персоналом цими днями вперше вирішили відзначити свято науковим зібранням «Дні науки — 2007 в ІСН».

На науковому форумі були присутні керівники інституту, науковці, громадські діячі та студенти. Зокрема, доктор політичних наук, професор ректор МАУП Микола Головатий, генеральний директор Президентського університету Валерій За-хожай, доктор філософських наук, професор директор ІСН Федір Кирилюк, доктор медичних наук, професор Анатолій Чуприков, доктор філософії в галузі психології Олена Шопша, кандидат психологічних наук Микола Корнев та інші.

Усіх шанувальників наукової діяльності, а також науковців та студентів привітав ректор МАУП Микола Головатий, який зауважив, що найголовніше у роботі вищого навчального закладу — розвинути інтерес студентів до знань, навчити відбирати і використовувати потрібну інформацію.

«Дні науки — це свого роду підбиття підсумків за цей навчальний рік та формування стратегії і тактики на наступний 2007/2008 навчальний рік, — відзначив у своїй доповіді директор Інституту Федір Кирилюк. — Що ми маємо нині? По-перше, усі показники з наукової і науково-методичної роботи виконані. Здано до друку надзвичайно важливі для освітян праці: «Соціологія управління» проф. Ю. П. Сурміна, «Соціологія релігії» проф. М. І. Пірен, «Загальна соціологічна теорія» доц. Т. Г. Червінської. Підготовлений до друку колективом кафедри філософії навчально-методичний комплекс «Філософія», кафедрою психології «Курс опорних лекцій з психології». Завершується підготовка науково-освітніх комплексів із психології та соціології.

По-друге, успішно почало працювати студентське наукове товариство, яке очолює студент третього курсу Євген Чепорнюк. Нині вже повноцінно діють шість наукових гуртків, видано першу збірку студентських наукових робіт — «Студентський науковий меридіан».

По-третє, набуває подальшого розвитку загальноінститутська наукова тема: «Соціально-психологічні та філософські проблеми громадянського суспільства». Про це засвідчує тематика кандидатських і докторських дисертацій, які готуються, і виступів, які запропоновані широкому колу освітянської громади на наших «Днях науки — 2007».

Робота студентів під час наукового форуму була розділена на 5 секцій, кожна з яких вирізнялася цікавими та актуальними темами. А саме: «Психологічні проблеми соціалізації та професійного становлення молоді»; «Проблема культури та мі-жособистісних взаємин у соціальних групах»; «Актуальні проблеми розвитку медичної психології»; «Липинські філософсько-політичні читання з нагоди 125-річчя від дня народження В. К. Ли-пинського» та «Соціально-психологічні дослідження в умовах суспільних змін».

Після закінчення форуму було прийнято рішення започаткувати нову традицію і проводити «Дні науки» в Академії щорічно, адже у професорсько-викладацького та студентського колективу Інституту соціальних наук є багато питань, які можна вирішити за допомогою таких інтелектуальних форумів.

«Артпалітра» збирає таланти

У МАУП відбувся VІ щорічний Всеукраїнський фестиваль художньої творчості «Артпалітра». Цього року конкурс був особливо яскравим. Свої здібності продемонстрували учасники з усієї України. Оцінювали учасників журі, а це, зокрема, — Валентина Коротя, Олена Шестакова, Людмила Тесленко, Мирослав Палійчук, Марта Шпак, Анатолій Логвиненко (Славута). Поважне журі представляло дев'ять фахівців з різних видів мистецтв. Серед них заслужені артисти, поети, мистецтвознавці, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів, керівники музичних і хореографічних студій з багаторічним стажем. Крім того, в рамках фестивалю відбувся перший в історії Академії весняний бал.

Фестиваль тривав три дні і проводився за такими напрямками: декоративно-прикладне, театральне, хореографічне мистецтва, вокал, літературна творчість, живопис, фотомистецтво. Мета заходу — віднайти талановиту, обдаровану молодь, допомогти їй у самореалізації, сформувати естетичні смаки студентства (в рамках фестивалю учасники та гості мали можливість зустрітися з видатними діячами культури та мистецтва, познайомитися з їх творами).

Керівник проекту Людмила Біжик зазначила, що не тільки «Артпалітра», а й всі конкурси, які вже традиційно проходять в Академії, досить непогано зарекомендували себе. Їх учасники з кожним роком підвищують свій рівень, виступають на значно вищому рівні. Краще підготовленими приїздять на конкурси представники регіональних підрозділів. Деякі студенти вже не один рік беруть участь у конкурсній програмі і стали улюбленцями публіки: Юлія Джура (Яго-тинський інститут МАУП), Марина Сидорова (Житомирська філія МАУП), Оксана Сологуб, Марія   Дзигал,   Марина   Гарбуз   (ЕПТ   при МАУП), Юлія Коцар (Черкаський інститут МАУП).

А в «Артпалітрі» гідно зарекомендувала себе Анастасія Рєзникова, здобувши ще одну номінацію. Вона виступила як модельєр-дизайнер з літньою колекцією, вже відзначеною раніше на міжнародному рівні.

Отже, за результатами конкурсу перші місця отримали: Артур Янгаличев та Дарія Микиткова (ЕПТ при МАУП) — хореографія; Антон Янов-ський (ІМБ) — фотомистецтво; творчий колектив Інституту менеджменту та бізнесу — театральне мистецтво; Оксана Фергнанова (ЕПТ) — образотворче мистецтво (акварель); Анастасія Рєзникова (ЕПТ) — дизайнер-модельєр; група «Парадайз» (Яготинський Інститут МАУП) — краща сучасна музична група; Музична студія «Академія» Президентського університету та Яготинський «Квартет» — кращі в номінації «Ансамбль».

Переможці отримали в нагороду найкращі книги видавництва МАУП.

Як і все хороше, фестиваль «Артпалітра — 2007» закінчився, однак, він не лише продемонстрував потенціал студентства МАУП і дав можливість для самореалізації учасникам, а й переконливо довів: Україна має майбутнє — талановитих дієвих людей, яким не загрожують політичні чи моральні кризи.

У результаті наполегливої роботи та тісної співпраці студентської ініціативної групи Інституту соціальних наук, Департаменту позанав-чальної роботи та керівництва Академії в рамках фестивалю «Артпа-літра» було проведено перший у Міжрегіональній Академії управління персоналом весняний бал, який започаткував нову гарну традицію.

Хореограф балу Андрій Науменко в цілому задоволений проведеним заходом: «Ми не старалися перетворити студентів у професійних танцюристів, ідеально відшліфувати їхні рухи. Було поставлене завдання домогтися того, щоб учасники балу танцювали душею, показали свої почуття з допомогою того ж вальсу, польки, і, перш за все, щоб вони станцювали всі разом».

Проректор МАУП з виховної роботи Людмила Біжик подякувала усім тим, завдяки кому відбувся цей чудовий захід.

Бібліотека ВНЗ — ключова ланка інформаційного забезпечення навчального процесу

У Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі імені Ярослава Мудрого відбувся щорічний науково-практичний семінар для завідувачів та співробітників бібліотек регіональних структурних підрозділів Міжрегіональної Академії управління персоналом на тему: «Бібліотека вищої школи: удосконалення структури та оптимізація роботи».

Мета проведення семінару продиктована потребою в удосконаленні структури та оптимізації роботи бібліотек, як ключових ланок інформаційного забезпечення навчального процесу, проведенням роз'яснювальної роботи та наданням практичних консультацій співробітникам бібліотечних установ МАУП, спільним вирішенням актуальних і вкрай важливих питань технічного та матеріального забезпечення, а також обміном досвіду у сфері ведення бібліотечної справи та підходів до організації робочого процесу.

У роботі науково-практичного семінару взяли участь проректор з науково-дослідної роботи, генеральний директор Науково-методичного інституту міжнародної освіти та проблем управління, доктор політичних наук, професор Олександр Антонюк, генеральний директор Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру імені Ярослава Мудрого, доктор філософії в галузі ділового адміністрування Любов Бродська, заступник генерального директора МБІЦ ім. Ярослава Мудрого Олена Посвистак та головний фахівець Вищої школи управління Науково-методичного інституту міжнародної освіти та проблем управління Наталія Муравйова.

Гості цікавились ефективністю використання інформаційних технологій МБІЦ, зокрема, в системі ведення обліку каталогів і архівів, обробки документації, укомплектовування новими надходженнями та індивідуальним підходом до роботи з відвідувачами.

Міжнародний бібліотечно-інформаційний центр імені Ярослава Мудрого славиться високим професійним рівнем самоорганізації, якістю обслуговування відвідувачів та ефективним використанням сучасних інформаційних технологій у бібліотечній справі.

Цінуючи цінне

У Міжрегіональній Академії управління персоналом відбувся Всеукраїнський круглий стіл на тему: «Система цінностей громадянського суспільства посттоталітарної України».

Метою проведення круглого столу є детальний аналіз, обговорення стану та перспектив системи цінностей, які утвердилися в процесі формування цивілізованого та громадянського суспільства на теренах посттоталітарної України.

У роботі Всеукраїнського круглого столу взяли участь провідні політичні та громадські діячі, науковці та студенти Академії.

Серед учасників, зокрема, проректор з навчально-методичної роботи, генеральний директор Президентського університету Валерій Захожай, доктор педагогічних наук, професор, директор Центру риторики «Златоуст» Галина Сагач, доктор соціологічних наук професор КНУ ім. Т. Шевченка Юрій Романенко, професор кафедри організації самоврядування МАУП, докторант НАДУ Володимир Омельчук, виконавчий директор Українського Народного університету МАУП, доктор філософії у галузі права Олена Макєєва та почесний професор Міжнародної Кадрової Академії, відомий культуролог, політолог, шестидесятник Олександр Сергієнко.

Такого роду наукові форуми із залученням представників наукових кіл, установ та навчальних закладів усіх регіонів України, сприятимуть об'єднанню громадськості навколо актуальних питань та нададуть нового імпульсу у визначенні та формуванні відносно нової системи суспільних цінностей.

МАУП у Палестині

У Міжрегіональній Академії управління персоналом перебував директор Міжнародного гуманітарного інституту права Палестинської Автономії, доктор Мохамед Ф. Шалал-дех.

У ході візиту високоповажний гість провів переговори з проректором з міжнародних зв'язків МАУП Миколою Цимбалом, за підсумками яких було досягнуто попередньої домовленості про відкриття філії Міжнародного гуманітарного інституту права у МАУП та відповідно, відкриття філії Міжрегіональної Академії управління персоналом у Палестинській автономії для поглиблення міжнародного співробітництва у сфері науки та освіти.

Також, доктор Мохамед Ф. Шалалдех зустрівся зі студентами Академії та в рамках обміну досвідом прочитав лекцію в Українсько-Арабському інституті міжнародних відносин імені Аверроеса.



передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту