головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 3/2007 
Персонал № 3/2007
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
Аналітичний щотижневик Персонал-плюс







Віце-прем'єр Польщі — почесний професор МКА!

Минулого місяця Міжрегіональну Академію управління персоналом з дводенним візитом відвідала делегація на чолі з віце-прем'єр-міністром Республіки Польща Анджеєм Леппером і директором бюро партії «Самооборона» Янушем Максимюком.

Пан Леппер зустрівся з керівництвом МАУП, прочитав лекцію для студентів і викладачів Академії про розвиток процесу інтеграції Польщі до Європейського союзу, перспективи стосунків між Україною та Польщею, а також відповів на запитання присутніх, представників політичних кіл Києва та ЗМІ.

Слід зазначити, що це був не перший візит польського політика до МАУП. Адже Академія так само як і партія «Самооборана РП» висловлюється за повернення традиційних добросусідських відносин між Україною та східними державами.

Лідер партії Анджей Збігнев Леппер народився 13 червня 1954 року в родині селян, закінчив Сипнєвський сільськогосподарський технікум. Служив у армії. Чимало років віддав заняттям боксом.

На початку вісімдесятих років став фермером. У 1989 році заснував профспілку працівників сільського господарства «Самооборона» (Zwizek Zawo-dowy Rolnictwa Samoobrona), аби захистити інтереси селян, які зазнали фінансового тиску під час ринкових реформ у Польщі. Через рік профспілка перетворюється на партію «Спілка Самооборони». У 1992 році Леппер стає її лідером. 2000 року партія змінює назву — «Самооборона Республіки Польща», яка рік по тому потрапляє до Сейму. З 2004 року Леппер — депутат Європарламенту, потім — представник і спостерігач польського сейму в цій структурі. Того ж року отримав звання почесного доктора Міжнародної Кадрової Академії (Київ) за визначні досягнення у зближенні польського й українського народів. З 2005 року працює членом комісії з правосуддя і прав людини Європарламенту. На парламентських виборах-2005 «Самооборона РП» набрала 10% голосів виборців (1 млн 320 тис. осіб), що забезпечило партії 53 місця в Сеймі і два в Сенаті РП. Під час першого туру президентських виборів-2005 Леппер посів третє місце (15,1% голосів).

2006 року стає віце-прем'єром Польщі (коли «Са-моборона» об'єднала зусилля з впливовою право-консервативною партією «Право і Справедливість», а також з «Лігою польських сімей»).

Партія «Самооборона», спираючись на польських селян і робітників, поставлених на межу виживання внаслідок надміру інтенсивних ринкових перетворень, виступає за безкоштовну освіту і охорону здоров'я, перегляд результатів приватизації і запровадження мораторію на виплату зовнішнього боргу, збільшення фінансування соціальних програм тощо.

Будучи прихильником євроінтеграції, Анджей Леппер висловлюється проти глобалізму, надмірного залучення закордонних інвестицій, закликає до покращення стосунків з Росією та Білоруссю (заявляв про підтримку президента Олександра Лукашенка).

Цього року за багатогранну громадську і політичну діяльність, значний внесок в економічний розвиток Республіки Польща, а також за досягнення в сфері міжнародного співробітництва Анджей Леппер отримав звання почесного професора Міжнародної Кадрової Академії.

Іншому лідеру партії — директору її Всеполь-ського бюро Янушу Максимюку було вручено диплом почесного доктора МКА за плідну політичну та законотворчу діяльність, а також за сприяння демократичному розвитку Республіки Польща.

Висловлюючи вдячність за вшанування його заслуг, Анджей Леппер сказав: «Будучи представником польського уряду, я дуже ціную співробітництво, яке виникло з вашим ВНЗ, головою Наглядової ради Георгієм Щокіним та Українською Консервативною партією і сподіваюся, що це співробітництво триватиме.

Наші народи мають спільний досвід, спільні риси, і сьогодні є слушна нагода спрямувати наші сили на створення добрих взаємовідносин. Шануючи історії наших народів, пам'ятаючи усе, що було, не слід згадувати лише минуле, ми повинні робити усе, щоби йти вперед і створювати всі умови для активної співпраці двох братніх народів.

Не так давно Польща й Україна визволилися з-під ярма Радянського Союзу. Я вважаю, що це важлива подія, яка нас поєднує.

Нині Польща є членом міжнародної спільноти, членом Європейського Союзу й НАТО. Після змін, які відбулись у Польщі з'явилася і наша партія «Самооборона». Постає питання — навіщо, адже Польща виборола демократію і свободу? Тому що ця демократія установилася для небагатьох завдяки багатьом. При владі опинилися ліберальні сили, для яких головною метою була не людина, а гроші. І тому з'явилася потреба в такій партії як наша, яка виступала за людину, за традиції, адже зміни, що відбувалися, не завжди були на її на користь. У червні цього року партія відзначатиме

15-річчя. Упродовж цього часу ми боролися й боротимемося далі за ту мету, що її встановили від початку. Правильність нашого шляху засвідчує те, що вже вдруге ми здобуваємо народну підтримку в обранні до парламенту Польщі.

Ліберальні і неоліберальні сили ведуть проти нас, так само як і проти вас в Україні боротьбу, аби знищити ті ідеї, які ми пропагуємо. Однак вони близькі кожному громадянину нашої держави. Нині Польща є членом Євросоюзу. Окрім нас до нього входить ще 27 держав. Якщо український народ вирішить увійти до ЄС, ми його в цьому підтримаємо.

Проте сказане не означає, що ми прагнемо встановлення єдиної влади. Ми саме за такий Євросоюз, де всі країни будуть рівні й вільні ухвалювати власні рішення. Не може бути такого, щоби хтось один диктував, що мають робити інші. Кожна держава має свої історію та традиції, які слід поважати.

Культура наших держав і народів — слов'янська. Ніхто не має право відібрати у нас це, ніхто не може вимагати у нас, щоби ми змінилися, бо це нереально.

Ми дуже раді, що ваш навчальний заклад пропагує такі ідеї, навчає цього студентів. Шанувати нашу спадщину, минувшину — наш обов'язок перед майбутніми поколіннями.

Ліберальні сили мають неабияку владу, подеколи використовують вплив на засоби масової інформації, аби подавати громадськості викривлену інформацію. Тому ми — слов'янські народи — маємо співпрацювати на засадах взаєморозуміння і поваги до інших націй.

Ми не втручаємося у внутрішні проблеми Росії, Білорусі, Франції чи США. І в свою чергу не хочемо, щоби хтось втручався у наші справи. Ми проти воєн, проти того, щоб наші солдати брали участь у воєнних діях за чужі інтереси в інших країнах. Ми не виступаємо проти американського чи російського народу. Але ми проти втручання держав у чужі справи. Ми проти тієї влади, яка схвалює й пропагує війну. Мільярди доларів витрачаються на озброєння, в той час як мільйони людей помирають від голоду. Людина має розум, аби боротися за те, щоб зникли війна й бідність.

Користуючись нагодою, хочу побажати нашим народам, щоб у нас не було воєн і бід. Я вірю у мудрість українського народу і хочу, щоби він здолав усі ті проблеми, які виникли в країні. А безпосередньо вашій партії я бажаю перемог, бажаю знайти своє місце в парламенті».

По закінченні промови, відповідаючи на запитання журналістів, А. Леппер повідомив, що між партією «Самооборона РП» та Українською Консервативною партією, лідером якої є Георгій Щокін, було досягнуто домовленості щодо створення робочих груп задля обміну досвідом та інформацією. Також польський віце-прем'єр розкрив власне бачення історії українсько-польських взаємин, наголосивши наприкінці що вона має бути уроком для двох народів. Також він високо оцінив діяльність МАУП, підкресливши її патріотизм та роль у зміцненні контактів між двома слов'янськими народами.



передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту