головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 12/2006 
Персонал № 12/2006
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
Аналітичний щотижневик Персонал-плюс







Новини Академії

Для становлення та розвитку національно-патріотичної свідомості

У Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Становлення та розвиток української державності». Метою проведення наукової конференції є детальний аналіз успіхів і невдач, що виникли на шляху утвердження української державності, обговорення ключових проблем державотворення та демонстрація нових підходів до розуміння сутності розбудови України.

У роботі конференції взяли участь провідні політичні та громадські діячі, науковці, а також студенти Академії.

Серед учасників були, зокрема, народний депутат України Тарас Чорновіл; директор Інституту управління суспільними змінами Ольга Ко-ловіцкова; директор Інституту культурологічних та етнополітичних досліджень МАУП, професор Василь Яременко; професор МАУП Юрій Шилов й ін.

Від імені Президії Академії всіх присутніх привітав доктор соціологічних наук, заслужений працівник освіти України, голова Наглядової ради Міжрегіональної Академії управління персоналом Георгій Щокін: «Для нашої України, яка вступила в ІІІ-тє тисячоліття незалежною самостійною державою, питання становлення та розвитку державності є вкрай актуальним та надважливим. Це питання збереження суверенітету і його належного захисту на всі майбутні часи. Таке завдання потребує глибокого аналізу всіх попередніх традицій української державності, людей, які проживають у сучасних державах, та створення на цій основі відповідної концепції державного розвитку. Названа концепція може бути ефективною, якщо вона випливатиме з українських традицій, менталітету, світогляду та враховуватиме сучасні тенденції державотворення. Оскільки відомо, що модель державності, яка є прийнятною для однієї країни, може бути недійсною і навіть шкідливою для іншої саме через невідповідність національній культурі. Українська культура сягає глибини тисячоліть, ще часів трипільської працивілізації, і за своє довге існування знала ефективні моделі державної організації. Узяти з них найкраще і пристосувати до сучасних реалій українського та міжнародного буття є тепер одним із найголовніших завдань національного державотворення. Особливо важливим це стає в нинішню переломну епоху, коли йде гостра боротьба національних суверенних держав проти встановлення світового панування з одного центру. Зберегти свою державу для нащадків, надати їй потужний поштовх до подальшого самостійного розвитку, забезпечити їй гідне місце серед світової спільноти є високим покликом національної еліти та всіх патріотично налаштованих громадян України. Я щиро сподіваюсь, що наша конференція зробить свій посильний внесок у цю святу справу».

Учасники конференції запропонували Президенту України Вікторові Ющенку, Кабінету Міністрів та Верховній Раді вжити термінових заходів щодо:

1.   Реалізації Української Національної Ідеї, як здійснення права українського народу на створення соціального ладу, зробити ставку на культуру титульної нації в усіх сферах діяльності суспільства.

2.   Створення держави української етнократії, привести у відповідність до національного складу держави представництво у Верховній Раді та місцевих радах усіх рівнів, відновлення графи «національність» у документах громадян України.

3.   Дотримання необхідної умови державотворення — державна влада в Україні повинна передбачати існування п'яти її видів: світоглядно-концептуальної, ідеологічної, законодавчої, виконавчої та судової.

4. Досягнення кінцевої мети процесу державотворення — забезпечення високої якості життя українців на основі побудови національної, демократичної, духовно й економічно розвиненої, соціальної, правової, соборної держави — досконалого інструмента управління.

Цей науковий форум дозволить об'єднати науковий потенціал представників наукових установ та навчальних закладів усіх регіонів України і надасть нового імпульсу українському державотворенню, з метою становлення та розвитку національно-патріотичної свідомості.

Вони боролись за незалежність України

До 30-ї річниці створення Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод

Прикінцевий акт Наради з безпеки та співпраці в Європі (НБСЄ), підписаний після тривалих зволікань 1 серпня 1975 року в Гельсінкі (Фінляндія) главами всіх держав Європи, а також США і Канадою, крім Албанії, прирівнювався до національного законодавства, а тому відкрив юридичні можливості легально і цілком законно боротися з порушеннями прав людини, опираючись на внутрішнє і міжнародне право.

За ініціативою письменника і філософа Миколи Руденка, генерала Петра Григоренка, громадської діячки Оксани Мешко, письменника-фантаста Олеся Бердника, юриста Левка Лук'яненка 9 листопада 1976 року була створена Українська громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод.

Її членами-засновниками також стали Ніна Строката-Караванська, Мирослав Мартинович, Микола Матусевич, Олекса Тихий та Іван Кандиба.

У радянському суспільстві з'явилась незалежна громадська думка, організація, яка об'єднала людей різного світогляду й національностей, які розуміли, що за колоніального становища про дотримання прав людини не може бути й мови, тому лише незалежність усім уявлялась як дійсний гарант свобод.

Напередодні 30-ї річниці створення Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод до Міжрегіональної Академії управління персоналом завітав один з ініціаторів її заснування — народний депутат України, Герой України Левко Лук'яненко.

На засіданні Дискусійного клубу Українського Народного університету з нагоди 30-ліття з дня створення Української Гельсінської спілки ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом Микола Головатий відзначив: «У першу чергу ця зустріч важлива для молодого, підростаючого покоління українців, адже багато з того що сьогодні буде сказано для вас є практично невідомим, та ви мусите знати історію боротьби за українську незалежність безпосередньо з вуст патріотів, які поклали своє власне життя та здоров'я в протистоянні з тоталітаризмом, виборюючи свободу для наступних поколінь».

У свою чергу Левко Лук'яненко розповів про створення та діяльність Гельсінської групи, відвагу та героїзм друзів-однодумців, їх арешти та застосовувані до них репресії, оперуючи документальними фактами та спогадами з власного життя.

«Я дуже вдячний Академії за цю можливість зустрітися з студентською молоддю та поділитися думками з приводу того, що колись нам довелося робити заради світлого майбутнього неньки-Украї-ни. Нація може бути сильною та консолідованою лише тоді, коли пам'ятає та шанує своє минуле, коли живе сучасним, але знає, що сучасне виникло і склалося з дій наших попередників. Ми будемо мужнішими, якщо знатимемо власну історію. Українська нація пройшла надзвичайно складний та тернистий шлях, пережила багато випробувань, але вистояла і самоутвердилась, завдяки чітко проявленій патріотичній позиції, волі та незламному духу борців за незалежність. Так історично склалось, що Українська Гельсінська спілка продовжила справу славних синів та дочок України, борців за свободу і привела нашу країну до такої бажаної незалежності», — відзначив Левко Лук'яненко.

Усім присутнім було продемонстровано одяг в'язнів ГУЛАГу і ключі від карцера, в якому загинув письменник-дисидент Василь Стус.

Щира зацікавленість до діяльності та учасників Української Гельсінської спілки засвідчує високий рівень патріотичних переконань студентів МАУП та є нагальним прикладом долучення молоді до вивчення історії боротьби за незалежність України. Пам'ятаймо своїх героїв!

У МАУП відбулась V Міжнародна науково-практична конференція з психології

У Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулась V Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Психологічна наука і практика: соціально-психологічні проблеми вдосконалення контролюючої діяльності». Метою проведення конференції є визначення та обговорення сучасних соціально-психологічних проблем контролю в суспільстві, ролі психологічної допомоги в удосконаленні контролюючої діяльності у різних сферах життя і розроблення науково обґрунтованих психологічних рекомендацій щодо вдосконалення контролю та діяльності керівників і організацій.

Серед учасників конференції були, зокрема, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та практичної психології МАУП Наум Коломінський; доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології та педагогіки Національного університету фізичного виховання і спорту, заслужений діяч науки і техніки Георгій Ложкін; доктор психологічних наук, професор, директор Інституту соціальних наук МАУП Федір Кирилюк та спеціально запрошені гості з міста Ялти, кандидат психологічних наук, доцент, докторант, завідувач кафедри психології Кримського гуманітарного університету Ірина Сергієн-ко; кандидат психологічних наук, доцент Ізмаїльського державного гуманітарного університету Леонід Велитченко і старший викладач Краснодарського інституту МАУП Тетяна Ворначьова.

Робота наукової конференції розпочалась із пленарного засідання та продовжилась у тематичних секціях, на яких розглянули вкрай актуальні питання вдосконалення контролю в управлінні персоналом і вирішення соціально-психологічних проблем, а також їх контроль в освітній галузі.

Професору Василю Яременку присуджено літературно-мистецьку премію імені Івана Нечуя-Левицького

22 листопада 2006 року Українським фондом культури директору Інституту культурологічних та етнополітичних досліджень МАУП, професору Василю Яременку присуджено літературно-мистецьку премію імені Івана Нечуя-Левицького за літературознавчі праці й активну видавничу діяльність.

Літературно-мистецька премія імені Івана Не-чуя-Левицького присуджується з 1993 року за високохудожнє втілення творчості українського національного характеру.

Лауреатами цієї престижної і унікальної премії свого часу стали письменники Андрій Гудима, Валентин Чемерис, перекладачі та журналісти Леонід Горлач, Михайло Шевченко, Станіслав Шевченко, Віктор Погрібний, композитор Віталій Кирейко, а також художники, народні майстри, кобзарі та музикознавці.

Знову чемпіонський титул

Недавно у Чернігові відбувся Чемпіонат України з рукопашного бою серед молоді (до 20 років). Студент Міжрегіональної Академії управління персоналом Олексій Задніпряний став чемпіоном у ваговій категорії до 70 кілограмів. На шляху до перемоги він провів чотири напружених поєдинки, в яких підтвердив своє звання чемпіона світу. Вітаємо!!!

Єднання людського духу

Днями в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулися міні-футбольні змагання між студентами нашого навчального закладу і Духовної Академії та Семінарії. Протистояння було товариським, тому переможених і переможців не виявилося.

Ініціатором проведення заходу став завідувач кафедри українського православ'я та теології МАУП отець Діонісій, який водночас викладає в Духовній Академії.

У першому матчі семінаристи грали з вихованцями Інституту соціальних наук. Зустріч стала першим кроком до співпраці, угоду про це підписали інститут і Синодальний відділ із благодійництва та соціального служіння.

Після соціологів тестувати семінаристів узялася команда першого курсу Академії. За словами отця Діонісія, у цих матчах головне не голи, а духовна насиченість. Тож і рахунок указувати недоречно.

— Я підтримував усі команди, вболіваючи за український футбол, — каже організатор дійства. — Тим часом, коли наше суспільство сповнене політичних та конфесійних протиріч, це свято єднання заради українського спорту, людського духу. За Євангелієм, людина повинна примножувати свій талант, розкрити внутрішній потенціал, яким її наділив Господь. Приємно, що сьогодні наших футболістів об'єднувала любов до Бога, Батьківщини та спорту.



передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту