головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 7/2006 
Персонал № 7/2006
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
Аналітичний щотижневик Персонал-плюс







Достойні вічної пам'яті

Керівництво Міжрегіональної Академії управління персоналом, відомі історики та українознавці недавно завітали в Умань, аби запропонувати місту встановити тут пам'ятники героям «Коліївщини» — Івану Гонті та Максиму Залізняку.


Націоналізм протягом довгих років спонукав український народ до пробудження, створення незалежної національної держави та давав гідну відсіч тим, хто його ображав. Яскравим прикладом цього є визвольна боротьба, яка ввійшла в нашу історію під назвою «Коліївщина». Саме ці події переконливо свідчать, що українці можуть об'єднуватися для спротиву коли настає вирішальний момент у житті нації. Народне повстання 1768 року на чолі з козаками Максимом Залізняком та Іваном Гонтою перетворилося на могутній національно-визвольний рух, який охопив маси.

Як часто траплялося в історії, проти українців об'єдналися два загарбники — Польща та Росія. Коли визвольна боротьба розгорілася настільки, що перекинулася на Лівобережжя та Запоріжжя, вороги повели рішучий наступ на повстанців. І повстала Умань упала…

Над полоненими гайдамаками довго знущалися: відтинали їм ноги, руки, голови, саджали на палю, вішали, деяких було затавровано залізом і заслано до Сибіру. Серед них був Максим Залізняк. Найжорстокіше було покарано Гонту. За вироком «суду» страта Гонти тривала 14 днів: йому здирали шкіру пасами на спині, відтинали частини тіла тільки за те, що він українець, гідний син свого народу.

«Із цієї війни ми вкотре повинні зробити висновок: наші вороги завжди об'єднуються проти нас, а ми повинні вести свою боротьбу, спираючись тільки на власні сили, і вірити тільки в свою націю, як вірили в неї наші славні попередники Гонта і Залізняк. Вони стали яскравим втіленням мужності та непохитності, прикладом того, як треба боротися за правду. Іван Гонта та Максим Залізняк посіли визначне місце в історії національно-визвольного руху і достойні вічної пам'яті народної…», — зауважив голова Наглядової ради Міжрегіональної Академії управління персоналом Георгій Щокін під час відвідин делегацією МАУП місць козацької бойової слави на Черкащині.

Один із пам'ятників планують подарувати місту, інший, за попередньою домовленістю керівництва Академії та директора Уманського Національного дендрологічного парку «Софіївка», — встановити на території парку. Останнє місце вибрано не випадково. Як зазначив Георгій Щокін, саме тут знаходиться зосередження українського духу (адже скільки сил та крові українського народу покладено на створення «Софіївки»).

День народження Хмельницького інституту

Хмельницькому інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом виповнилося 10 років. За цей час філія МАУП з інформаційно-консультаційного центру перетворилася на один із провідних вищих навчальних закладів Хмельниччини, в стінах якого нині здобувають вищу освіту близько двох тисяч студентів.

Із нагоди 10-ї річниці створення інституту відбулися святкові урочистості. Із вітальним словом звернувся до присутніх директор Хмельницького інституту МАУП Леонід Білий. Як він наголосив, лейтмотивом наукової та виховної діяльності інституту стали слова голови Наглядової ради Міжрегіональної Академії управління персоналом Георгія Щокіна: «Необхідно постійно показувати суспільству, що наше основне завдання — це підняття освітнього, культурного рівня народу».

Від імені керівництва Академії ювілярів привітав ректор МАУП, професор Микола Головатий. Кращим працівникам інституту він вручив почесні нагороди та подяки. Вітаючи присутніх, він, зокрема, зазначив, що період бурхливих змін, соціальних, культурних перетворень засвідчив, що МАУП не може стояти осторонь цих процесів і має внести свій вклад у розбудову України. Країна гостро потребувала високоосвічених, кваліфікованих, вихованих на засадах моралі та духовності фахівців нової формації в галузі менеджменту, економіки, права, здатних вивести державу з кризи. Нині Хмельницький інститут МАУП якнайкраще вирішує ці проблеми.

Високо оцінили роботу інституту представники обласної та міської адміністрацій, духовенства, керівники римали дипломи бакалаврів та магістрів, семеро — із відзнакою.

Після закінчення інституту випускники можуть працювати на підприємствах та в організаціях усіх форм власності, органах державного управління та місцевого самоврядування, закордонних представництвах, рекламних агентствах, громадських організаціях, дослідницьких центрах, установах, науково-дослідних інститут МАУП якнайкраще вирішує ці проблеми.

Високо оцінили роботу інституту представники об­ласної та міської адміністрацій, духовенства, керівники


 

державних установ та громадських об'єднань, які завітали на святкування.

Біля каплиці Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира Архієпископ Переяслав-Хмельницький Високопреосвященнійший Митрофан провів святковий молебень.

Студентське життя інституту досить насичене. Молодь долучається до наукової роботи, репрезентує власні наукові дослідження. В інституті діє Студентське наукове товариство. Велику популярність серед молодих науковців України має щорічний Всеукраїнський конкурс-конференція «Україна в сучасному геополітичному просторі: погляд молоді», для участі в якому лише впродовж 2004–2005 років студентами підготовлено 86 науково-дослідних робіт. Шестеро вихованців ВНЗ стали переможцями Всеукраїнської студентської олімпіади.

У Хмельницькому інституті МАУП діють органи студентського самоврядування. Велика увага приділяється дозвіллю молоді, розвитку її творчих та фізичних здібностей. В інституті можна обрати той вид спорту, який відповідає власним уподобанням, фізичним можливостям. Уже традиційними стали заходи, які студенти готують самостійно і беруть у них активну участь — «День знань», «Презентація 1-го курсу», «Осінній бал», «Новорічний карнавал», «Панна МАУП», «День гумору».

У межах реалізації концепції національно-патріотичного виховання, відродження православних духовних цінностей і традицій українського народу на території інституту буде зведено пам'ятник гетьманові Богдану Хмельницькому. У цей день на місці встановлення пам'ятника, який планується незабаром відкрити, закладено та освячено стелу.

Поповнення спеціалістів із менеджменту зовнішньоекономічної діяльності

У Президії Міжрегіональної Академії управління персоналом нещодавно відбулися урочисті збори, присвячені врученню дипломів студентам заочного відділення Українсько-Арабського інституту міжнародних відносин ім. Аверроеса. Студенти заочного відділення спеціальності «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» з рук директора інституту Людмили Гурч отримали дипломи бакалаврів та магістрів, семеро — із відзнакою.

Після закінчення інституту випускники можуть пра­цювати на підприємствах та в організаціях усіх форм власності, органах державного управління та місцевого самоврядування, закордонних представництвах, рек­ламних агентствах, громадських організаціях, дослід­ницьких центрах, установах, науково-дослідних інститутах, навчальних закладах: керівниками підприємств, установ, виробничих підрозділів; менеджерами; помічниками керівників; консультантами; політологами; керівниками та фахівцями експертно-консультаційних груп; торговими представниками.

Урок патріотизму для молоді

Міжрегіональна Академія управління персоналом давно успішно впроваджує багаторівневу систему навчання. Спочатку — Академічний ліцей, по закінченню 9-го класу — технікум, потім — інститут, аспірантура, докторантура. Тож почати навчатися в МАУП можна вже з першого класу в ліцеї.

Академічний ліцей є учасником проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО. Нині у чотирьох відділеннях ліцею МАУП навчається близько 300 учнів.

Нещодавно останній дзвоник пролунав для 125 випускників Академічного ліцею МАУП у музеї Великої Вітчизняної війни, що стало уроком патріотизму для молоді.

Випускникам, які цього дня отримали атестати, буде що згадати про роки навчання в ліцеї, а знання, здобуті тут, допоможуть опанувати обрані спеціальності й досягти великих успіхів, як у майбутньому навчанні, так і в житті.

Знання в ліцеї здобувають за сучасними оригінальними методиками з використанням ділових ігор, комп'ютерного тестування з навчальних дисциплін, тренінгів.

При вступі учні проходять комп'ютерне тестування з української мови та літератури, математичної логіки, іноземної мови (за вибором). Учні ліцею навчаються за спеціальностями: управління малим бізнесом, основи соціально-правової роботи, інформаційні технології, міжнародні відносини, психологія, політологія, філологія. Випускники одержують атестат про повну загальну середню освіту державного зразка та диплом МАУП про початкову допрофесійну підготовку. Якщо вони прагнуть продовжити здобувати освіту в Академії, то зараховуються без вступних іспитів зі знижкою в оплаті за навчання.

Життя ліцеїстів різноманітне і цікаве: для вирішення найважливіших проблем проводяться учнівські референдуми; складається і оприлюднюється рейтинг учнів та вчителів ліцею; Рада ліцею щорічно визначає кращих учнів з усіх предметів, а також кращого ліцеїста року.

Навчаємося в ногу з часом

У Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулося заняття для студентів першого курсу Інституту політичного лідерства та лінгвістики ім. Нельсона Мандели з використанням Інтернет-технологій. Метою акції було ознайомлення студентів з можливостями роботи у всесвітній мережі.

Нині Інтернет є одним із найпопулярніших засобів масової інформації. Наголосимо, що для пошуку необхідної інформації — це перший і чи не найкращий засіб, однак доступний поки що не всім. Існують інтернет-клуби, інтернет-кафе, однак мати таку «скарбницю знань» вдома може не кожен.

Під час заняття студенти ознайомилися із сайтами для перекладачів німецької мови: www.deutschland.de, www.nueberg.de, www.themen.de, www.delfin.de.

На цих web-сторінках усі бажаючі вивчати іноземну мову можуть знайти для себе лексику, граматику, фонетику, тренувальні вправи, словники.

Новачки у вивченні мови знайдуть для себе цікаву інформацію на сайтах www.bum.de, www.yaez.de, www.ju-gendinfo.de. Тут розміщені цікаві відомості про країни, мовою яких зацікавилися: культура, менталітет народу, система навчання у цих країнах, життя студентів, спілкування у студентському середовищі, зокрема, з іноземними студентами. Бажаючі навчатися у певному навчальному закладі знайдуть необхідну інформацію і про систему навчання, і про вступні іспити.

А ті, хто вже вивчає іноземну мову, можуть скористатися сайтами: www. pons. de, www. deutsch-online. com, www. unicum. de.


Любов до мами найсильніша

Атмосфера добра і взаємної поваги до творчості панувала того сонячного дня в концертному залі «Україна» МАУП.

Мама, мамуся, матінко звучить однаково лагідно на різних мовах. Як тепло, з почуттям відповідальності вимовляли ці слова студенти Міжнародного підготовчого інституту, Інституту економіки та фінансів, Інституту права та інших інституцій Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Вели творчу зустріч Марина Біткова (Інститут економіки і фінансів, 4-й курс) та Оксана Ключко (Економі-ко-правовий технікум, ф-т правознавства). Заповідь Декалогу: «Люби батька свого і матір свою, тобі буде добре жити і ти будеш довго жити на землі» прозвучала із вуст Марини (Україна), Мадрида (Іран).

Юлія Лашина (університет «Україна») прочитала поезію Людмили Вереней «Пречистій матусі присвячую», «Сину, Ангеле мій».

Теми любові та ніжності до матері і коханої є невичерпною як бездонний чистий колодязь. Безмежна ніжність кохання дівчини до юнака віддзеркалює щирість і святість, однак прагнення до користолюбства і жадоба до грошей нині затьмарюють дівочу свідомість. І зникає любов, яку перемагає корисливість. Багатство без любові сліпе, нетривке, безрадісне. Цю проблему у своїй виставі «Закохані» і розкрили студенти.

Зі щирістю і усміхненим обличчям вітали всіх жінок світу іранськими піснями під акомпанемент гітари та іранських барабанчиків Амін та Мелад.

Вразила всіх власною поезією і студентка Інституту права Анна Данник.

Отже, і нині вартує висока моральність, повага до мами, найсильніша до неї любов. А щоб їм наймилішим і найріднішим завжди було тепло — бережімо, не залишаймо їх. Як і коханих. Тоді світла і святості стане більше на Землі.


 

 

Працювати потрібно на себе, а не на «дядю»

Часто молодь стикається з проблемою — як втілити свої амбітні бізнес-плани в життя, не маючи заможних батьків або родичів. Звісно, можна звернутися за позикою до банку. Але, по-перше, доведеться сплачувати чималі відсотки. А по-друге, у цій фінансовій установі вимагають під заставу нерухомість. Що, знову ж таки, далеко не всі зможуть це зробити. Залишається один вихід — влаштовуватися на роботу до якоїсь фірми і згодом пропонувати свої ідеї її керівникам. І добре, якщо їх підтримають на вищому рівні, при цьому довіривши автору втілювати їх у життя. Та найчастіше трапляється інше. Ідею беруть, трохи видозмінюють, автора ж через надумані причини звільняють. Довести авторство буде дуже складно. Та й державні установи, які начебто мають підтримувати малий та середній бізнес, м'яко кажучи, займаються цим здебільшого на словах. А якщо й справді захочуть надати фінансову підтримку, то потрібно позбирати у різноманітних інстанціях стільки довідок та підписів, що бажання розпочати свою власну справу просто зникне. Аби цього не сталося і випускники Міжрегіональної Академії управління персоналом могли втілити свої мрії, вищий навчальний заклад тісно співпрацює з фінансовою установою ТОВ «Міжрегіональна інвестиційно-лізингова компанія».

Тож, шановні випускники, якщо у вас є проекти розвитку власного бізнесу, пов'язані з придбанням нерухомості, виробничого устаткування, розвитком торгівлі тощо, ТОВ «Міжрегіональна інвестиційно-лізингова компанія» може запропонувати свої фінансові послуги. Надсилайте ваші проекти та бізнес-плани до нашої компанії. Усі вони будуть розглянуті, а найкраще обґрунтовані та перспективні будуть профінансовані для втілення їх у життя.

Наша адреса: 03039, Київ, пр-т Червонозоряний, 119, літ. Е

тел./факс 8(044) 490-95-15

 



передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту