головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 6/2006 
Персонал № 6/2006
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
Аналітичний щотижневик Персонал-плюс







Новини Академії

Працювати на духовність і патріотизм

Становлення України як суверенної держави можливе тільки за умови її духовного відроджен­ня. Реалізувати таке завдання під силу лише лю­дям, які усвідомлюють себе патріотами своєї батьківщини. Для цього замало бути хорошим спеціалістом, знавцем своєї справи — необхідно знати і любити землю, на якій живеш, усвідом­лювати, заради чого ти працюєш. Тож навчально-виховний процес у ВНЗ просто немислимий без виховання національно-патріотичних цінностей у молодого покоління.

Усвідомлюючи цю необхідність, керівництво, викладачі та працівники Міжрегіональної Акаде­мії управління персоналом докладають макси­мум зусиль для збереження національної істо­ричної спадщини, культури, традицій свого наро­ду, аби донести такі цінності до своїх вихованців. У межах навчально-просвітницьких програм Академії студенти відвідують Парк трипільської культури, численні історико-культурні пам'ятки, що відтворені на території МАУП, беруть участь у різноманітних художньо-мистецьких заходах — виставках, концертах, світлицях.

З останніх академічних здобутків на цій ни­ві — угода з працівниками культури та місцевих держадміністрацій, за якою відновлено Музей трипільської культури. Його тепер регулярно відвідують разом із викладачами студенти Пре­зидентського університету Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Зокрема, у Міжнародний день музеїв, який сві­това громадськість щорічно відзначає 18 травня, група відомих учених, викладачів МАУП, праців­ників літератури і мистецтва, керівників Україн­ської Консервативної партії побувала в Націо­нальному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав», що у Переяславі-Хмельницькому. Серед учасників поїздки — голова Наглядової ра­ди МАУП Георгій Щокін, ректор МАУП Микола Головатий, проректори Академії Віталій Гайченко, Володимир Ісаков, народні артисти України, лауреати Національної премії імені Тараса Шев­ченка Микола Шопша та Василь Нечепа.

Вони відвідали музеї та експозиції одного з кращих музейних комплексів світу — «Переяс­лав», а під час зустрічі з керівництвом міської та районної державних адміністрацій Переяслава-Хмельницького, працівниками заповідника, який очолює Герой України, видатний подвиж­ник української духовності Микола Сікорський, обговорили питання створення в Переяславі На­ціонального Всеукраїнського козацького центру та Козацького музею. Результат зустрічі — підпи­саний договір, згідно з яким, зокрема, крім різно­бічного співробітництва між МАУП і Національ­ним заповідником, передбачено регулярне озна­йомлення з музеєм та історико-культурними пам'ятками Переяслава-Хмельницького студен­тів і викладачів Академії.

Така співпраця дасть поштовх для розвитку й підтримки Національного історико-етнографіч-ного заповідника «Переяслав», розширить мож­ливості для здійснення навчально-виховного процесу в Академії на національно-патріотичних засадах.

Делегація МАУП відвідала музеї Козацької слави В. Завгороднього та трипільської культу­ри, музей відомого українського архітектора Во­лодимира Заболотного, колишній Колегіум, де викладав поетику та риторику Григорій Сково­рода, а нині — його музей, Археологічний музей, музеї Народної архітектури і побуту та Україн­ської Православної Церкви… Тож незабаром цим маршрутом ходитимуть викладачі та студенти МАУП.

Духовність і культура — основні чинники виховання молоді

У Міжрегіональній Академії управління персо­налом відбулася науково-практична конферен­ція «Українська культура як державотворчий компонент: сучасний стан та роль», яка зібрала за одним столом науковців, громадських діячів, професорів і студентів.

У форумі взяли участь професор, доктор педа­гогічних наук, директор Центру риторики «Зла­тоуст» МАУП Галина Сагач; професор, кандидат філологічних наук, директор Інституту культу­рологічних та етнополітичних досліджень МАУП Василь Яременко; професор, доктор філологіч­них наук Володимир Бойко; магістр філософії, аспірант Київського національного університету імені Тараса Шевченка Хіросі Катаока та інші.

Галина Сагач розпочала доповідь словами з Біблії: «Спочатку було слово, і слово було в Бо­га, і Бог було слово…», а далі відзначила: «Нині наше суспільство переживає динамічний час риторичного ренесансу. Це відбувається і в бага­тьох інших країнах світу, зокрема Німеччині, Франції, Італії. Разом із тим ми відчуваємо знач­ну конфронтацію слова й духовної культури осо­бистості. Риторичний ренесанс в Україні пов'язаний зі значним зростанням демократич­них тенденцій у формуванні засад громадян­ського суспільства. Ми повинні пам'ятати, що філософія культури розглядає історичну культу­ру особистості як систему духовно-моральних та інтелектуальних цінностей і розкриває сутність людського буття. Саме культура формує особис­тість управлінця, політика. А духовність, своєю чергою, — це гарант державотворчих процесів у нашій країні».

Василь Яременко розповів про українську культуру епохи Ренесансу та бароко, а також виз­начив значення цих періодів як націєтворчого чинника.

Цікавою була доповідь Хіросі Катаоки, який зупинився на темі «Культ предків як одна з пере­думов формування поняття державності».

Підбиваючи підсумки, учасники та гості нау­ково-практичної конференції зауважили, що без культурного розвитку нації не можна побу­дувати самодостатню державу, і ухвалили рі­шення проводити конференцію в МАУП що­річно.

Актуальні проблеми міжнародних відносин України

Днями в Українсько-Арабському інституті міжнародних відносин ім. Аверроеса Міжрегіо­нальної Академії управління персоналом відбу­лася наукова конференція «Актуальні проблеми міжнародних відносин України в контексті гло­балізації». За словами директора інституту Люд­мили Гурч, конференція є закономірним резуль­татом тривалих досліджень інтеграційної політи­ки нашої держави.

Сергій Кузьмін, студент четвертого курсу Інс­титуту міжнародних відносин МАУП присвятив свою наукову роботу «Оцінці інвестиційного клі­мату в Україні в контексті інтеграції з Європей­ським Союзом». Доповідь він ілюстрував само­стійно підготовленими слайдами.

Відзначимо добре технічне забезпечення кон­ференції: учасники продемонстрували свої на-працювання у вигляді таблиць і графіків за допо­могою електронної техніки.

Важливо, що активна участь у науковій роботі є обов'язковою для всіх магістрів інституту. Доповіді на конференціях та участь у круглих столах стали етапом підготовки до захисту магістерських робіт: студенти поглиб­люють свої знання з обраної теми і набирають досвіду в ораторському мистецтві. На конферен­ції наукові роботи представили десять магістрів, які захищатимуться в жовтні.

Учасники цієї конференції — студенти-політологи та менеджери зовнішньоекономічної діяль­ності — саме ті фахівці, які втілюватимуть у жит­тя нову інтеграційну політику держави. Тож ак­тивна позиція молоді, її небайдужість до громад­сько-політичного життя країни дає підстави спо­діватися на позитивний результат у їхній май­бутній діяльності.

Дні політичної науки

Упродовж кількох років у МАУП від­бувається Всеукра­їнська олімпіада з політології, в якій беруть участь сту­денти з різних ВНЗ України. Дослід­женню політологіч­них проблем при­свячуються круглі столи, науково-практичні конфе­ренції.

А недавно в Між­регіональній Ака­демії управління персоналом відбу­валися Дні полі­тичної науки, які організував Україн­сько-Арабський інститут міжнародних відносин. Обговорити ви­рішення теоретико-мето-дологічних та науково-практичних проблем по­літології, пошук ефектив­них способів адаптації України до нових світо­вих умов і підготовку професійних кадрів з по­літології в умовах рефор­мування політичної сис­теми та вищої освіти Ук­раїни зібралися науковці-політологи, викладачі, студенти з різних закла­дів освіти. Відкрили цей захід ректор МАУП, док­тор політичних наук, про­фесор Микола Головатий; директор Інституту між­народних відносин МАУП, кандидат економіч­них наук, професор Людмила Гурч; завідувач ка­федри політичних інститутів та процесів МАУП, доктор політичних наук, професор Ольга Бабкі-на.

Розпочались Дні з міжвузівської студентської конференції «Світ без кордонів: соціально-полі­тичні чинники процесу глобалізації», в якій взя­ли участь студенти з українських та закордон­них вищих навчальних закладів.

Теоретико-методологічним аспектам політич­ної науки, аналізу основних тенденцій політич­ної ситуації в Україні, регіональних тенденцій політичного розвитку в Україні та світі було присвячено круглий стіл «Роль політології в на­уковому забезпеченні реформи політичної систе­ми України», що відбувався у межах Днів полі­тичної науки.

Актуальним проблемам сучасності були при­свячені, зокрема, виступи доктора філософ­ських наук, професора, завідувача відділу теоре­тичних та прикладних проблем політології Інс­титуту політичних та етнонаціональних дослід­жень ім. І. Кураса НАН України Ф. Рудича «По­літичне лідерство на пострадянсько­му просторі: загальне і особливе»; доктора політичних наук, професо­ра, завідувача кафедри державного управління та політики і зайнятості Інституту підготовки кадрів В. Хра­мова «Інститут президентства Укра­їни в контексті Європейського дос­віду: політична рефлексація»; док­тора політичних наук О. Бабкіної «Демократичні детермінанти тран­сформації українського суспільс­тва»; професора, докторанта Інсти­туту політичних та етнонаціональ-них досліджень О. Рублюк «Полі­тична стратегія оптимізації держав­но-церковних відносин у період системної трансформації україн­ського суспільства».

Наукові статті, матеріали та висту­пи учасників Днів політичної науки будуть видані окремою збіркою.

Нові спеціалісти-економісти

Інститут міжнародної економіки та фінансів МАУП є одним із про­відних навчальних закладів у її структурі. Нині тут на денній, вечір­ній та заочній формах навчання здобувають вищу освіту понад дві тисячі студентів.

Недавно студенти-заочники цього інституту після успішного завер­шення навчання отримали 20 дип­ломів бакалаврів та 45 — магістрів. Випускники здобували вищу освіту за спеціальностями «фінанси», «облік та аудит», «банківська справа», «маркетинг та реклама».

Молоді спеціалісти зможуть працювати в орга­нах законодавчої та виконавчої влади, в аудитор­ських, банківських, страхових, рекламних устано­вах, бізнесових структурах. Вітаючи випускників, директор ІМЕФ, доктор економічних наук, про­фесор Валерій Захожай не приховував своєї гор­дості за вихованців Академії, побажав їм подальших успіхів у професійній діяльності. П'ять сту­дентів за успішне навчання отримали дипломи з відзнакою.

Проект студентів МАУП

Ініціатор та голова бізнес-проекту СтудOnline Денис Дзюба та його команда взялися за ство­рення студентського сайту МАУП, за допомогою якого можна і гроші заробляти.

Зрозумівши, що реалізувати задумане одному не вдасться, Денис звернувся за допомогою до своїх одногрупників: «Чому ми вчепилися за цю ідею? По закінченні вищого навчального закладу студенти часто мають проблему відсут­ності досвіду. Тому й вирішили створити такий проект на свою голову».

Маркетологи наголошують, що їхнє дітище — це не звичайнісінький тематичний гурток із то­го чи іншого предмета. Це реальний комерцій­ний проект: «Ми доклали дуже багато зусиль, застосовуючи отримані знання в Академії та на­вички, набуті в процесі розробки. Тому це біз­нес». «Як сайт він слугуватиме лише студентам МАУП. А як проект — орієнтуватиметься й на ін­ші заклади освіти. Тут все просто. Сідай і запускай свій сайт. Звісно, з допомогою тих, хто це пройшов. Тобто нас», — зізнаються студенти-маркетологи.

MAUPonline.com сайт із великою кількістю наукової та розважальної інформації, широким спектром новин, можливістю багатостороннього спілкування та отримання якісної освіти. Нап­риклад, у рубриці «Бібліотека» можна буде знай­ти статті з теорії та практики різних спеціальнос­тей, а також проглянути нові надходження книг на ринок України. Крім того, студенти зможуть переглянути каталог літератури з фонду МАУП та власну он-лайн-бібліотеку яка налічує більше тисячі видань.

Рубрика «Контак­ти» — це підтримка взаємин між студента­ми після закінчення навчання; можливість ознайомитися з кон­тактною інформацією про своїх друзів та за­лишити свою власну. Ну а найпотрібнішою справою буде «Вірту­альний деканат»: якщо студент не має часу зайти до деканату, то, заглянувши на інтернет-сторінку він знай­де розклад занять, сесії та інші повідомлення методистів. Крім того, на сайті будуть розміщені найгарячіші вакансії, а ще можна буде у чаті по­розмовляти про викладачів, переглянути оголо­шення.

Лицар МАУП

У Міжрегіональній Академії управ­ління персоналом за звання «Лицар МАУП — 2006» змагалися найкращі хлопці Академії в спортивному, інте­лектуальному та творчому конкурсах. І місце у Євгена Бургели з Лугансько­го інституту МАУП, ІІ — у Михайла Борозенця з Інституту права МАУП, а ІІІ — Андрія Чечельницького з Одесь­кої філії МАУП. Пластичний (спасибі за креатив у танці) Євген Бессараб із Інституту міжнародної економіки та фінансів отримав титул «Модель», Денис Манжуло з Інституту менед­жменту та бізнесу — «Інтелектуал», Олексій Накоренок із Економіко-правового тех­нікуму при МАУП — «Приз глядацьких симпа­тій». Сергій Моргунов із Інституту міжнародних відносин виявився «Досконалим», Віталій Ше-пель із Інституту лінгвістики — «Симпатичним журі», Олександр Подаваленко з Рівного — «Елегантним». Ігор Сосонський із Краснодонської філії МАУП став «Спортсменом», Ілля За­єць із Інституту кібернетики — «Галантним», а Віталій Грущак зі Львова переміг у номінації «Фото».



передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту