головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 3/2006 
Персонал № 3/2006
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
Аналітичний щотижневик Персонал-плюс







Новини Академії

День відкритих дверей

18 лютого Міжрегіональна Академія управління персона­лом приймала у своїх стінах всіх бажаючих ознайомитися з навчальним закладом. Абітурієнти поспілкувалися з викла­дачами і керівництвом Академії, особисто розпитали їх про всі аспекти, умови та вимоги до навчання. На Дні відкритих дверей вони дізналися про всі інститути Президентського університету МАУП: Інститут права та Інститут соціальних наук, Інститут політичного лідерства та лінгвістики, Інсти­тут міжнародних відносин та Інститут кібернетики, Інститут менеджменту та бізнесу, Інститут міжнародної економіки та фінансів, а також про Військово-козацький інститут. Май­бутні студенти переконалися, що в процесі навчання в Ака­демії вони зможуть засвоїти фундаментальний цикл гумані­тарних, політичних і соціально-економічних дисциплін, от­римати сучасні знання з цілої низки практично-орієнтованих предметів, зокрема психології управління та прийняття рі­шень, мистецтва переконувати та слухати інших. І найголов­ніше — в Академії студенти вчаться застосовувати набуті знання для досягнення і власного, і суспільного добробуту.

Цього дня близько 220 найдалекоглядніших з гостей вже оформили документи, вступивши до Академії на обрану спеці­альність, із них студентами Президентського університету ста­нуть 169 молодих людей, і 51 — навчатиметься в технікумі при МАУП. Прийшовши до Академії у День відкритих дверей, во­ни отримали знижку в навчанні 15%. А той, хто не зміг прийти цього разу, матимуть можливість отримати знижку, завітавши до МАУП наступного Дня відкритих дверей — 4 березня.

Для гідів-перекладачів

В Українсько-Південно-Африканському інституті полі­тичного лідерства та лінгвістики ім. Н. Мандели відбулися організаційні збори групи, яка розпочне роботу на курсах гідів-перекладачів. Бажаючі навчатися уже мають плани на літо, бо до Києва щороку приїздить багато іноземців. Воло­діння іноземними мовами є також неодмінною умовою до­сягнення успіху в сфері бізнесу. Україна прагне стати Євро­пейською державою, тому питання міждержавного спілку­вання зараз стає дуже актуальним.

Болонський процес передбачає високий рівень мобіль­ності студента і викладача, прозорість навчального проце­су, набуття знань, які матимуть практичне застосування.

Вивчення іноземних мов полегшить реформування сис­теми освіти нашої держави, зокрема підвищить рівень ук­раїнських фахівців за кордоном.

Курс гідів-перекладачів дає можливість покращити еле­менти мовної практики, удосконалити знання з країно­знавства, психології та етики.

До речі, у Києві, крім МАУП, немає навчального закладу, який би на курсах гідів-перекладачів пропонував тему з істо­рії та сьогодення свого життя. Студентське містечко Академії є справжньою базою для молодих та перспективних, і студенти з нагрудним знаком «Гід-перекладач» зможуть розпо­вісти про Україну, Київ та МАУП.

У дискусіях шукатимуть істину

Зустрітися з відомими політологами, діячами освіти, науки, культури, представниками творчої інтелігенції матимуть мож­ливість усі, хто виявить бажання взяти участь у засіданнях Дискусійного клубу, що відкритий при Українському Народ­ному університеті МАУП. Люди, з якими пропонується зус­трітися в Дискусійному клубі, відомі не тільки в Міжрегіо­нальній Академії управління персоналом, а й за її межами. Ми живемо в час відродження і розвитку української нації. Укра­їнська нація, як і інші національні спільноти в Європі, постає на основі власної української мови, звичаїв, традиційних цін­ностей, символіки й атрибутів державності. Вона згуртовує повноправних активних громадян нашої країни, незалежно від їхнього етнічного походження, соціального стану та ін., об'єднаних почуттям українського патріотизму та спільністю історичної долі. Консолідація української нації органічно по­єднується з розбудовою демократичного ладу, соціальної рин­кової економіки, забезпеченням прав людини, розвитком гро­мадянської ініціативи. У контексті вирішення цих проблем, ураховуючи необхідність духовного відродження України та зміцнення моральності в суспільстві, діючи на засадах гумані­зації та демократизації вітчизняної системи вищої освіти, Ук­раїнський Народний університет відкриває Дискусійний клуб, що сприятиме вирішенню питань формування в Україні справді громадянського суспільства та правової держави. Від­відувачі Дискусійного клубу розглянуть широке коло питань із політичної, історичної, культурологічної проблематики.

Перше засідання Дискусійного клубу було присвячено «Витокам слов'янської цивілізації». Саме так називалася тема, що її запропонував до обговорення професор, канди­дат історичних наук Юрій Шилов. Україна є не тільки ко­лискою слов'янських народів — саме тут потрібно шукати сліди найдавнішої людської цивілізації, переконаний нау­ковець. Свідчення існування такої цивілізації — трипіль­ська культура, першовідкривачем та дослідником якої був відомий чеський науковець Вікентій Хвойка. На найближ­чий час у плані роботи Дискусійного клубу передбачається зустріч відвідувачів із професорами Володимиром Уляни-чем, Василем Яременком, Миколою Головатим, Федором Кирилюком, доцентом Володимиром Куєвдою. Пропоно­вані теми для обговорення: «Героям Крутів присвячують­ся», «Народ живе у слові», «Націоналізм: виклики сучас­ності», «Політологія, як наука про політику і людину в по­літиці», «Етнопсихологія українців: історія і сучасність».

Засідання Дискусійного клубу проводитимуться раз на місяць. Запрошуються всі бажаючі: слухачі Українського Народного університету, студенти, викладачі та співробіт­ники Академії, а також усі, хто цікавиться історією та су­часністю України, кому не байдужа її доля.

Українські Народні університети створено і при регіональ­них підрозділах МАУП. Тому планується трансляція засі­дань Дискусійного клубу по Телеуніверситету для регіональ­них підрозділів МАУП, аби його активні учасники могли взяти участь в обговоренні актуальних проблем минулого, сучасного і майбутнього України. Адже в дискусії народжу­ється істина, в обговоренні пізнаєш світ і людей, здобуваєш можливість розвиватися як особистість.

Із питань роботи Дискусійного клубу при Українському Народному університеті МАУП (корпус № 23, к. 12, 10) звертатися за телефоном: 494–47–30, внутрішні: 14–90, 15–27, e-mail: unu@iapm. еdu. ua.

ІІ Міжнародна наукова конференція

16–18 лютого 2006 року у Львові на базі готельно-навчаль­ного комплексу «Гетьман» відбулася II Міжнародна наукова конференція «Проблеми підготовки професійних кадрів з ме­неджменту в умовах реформування вищої освіти України».

Організатором конференції виступила Міжрегіональна Академія управління персоналом, за активної підтримки, підготовці та проведенні Інституту регіональних дослід­жень НАН України, Львівського центру науково-технічної та економічної інформації, Львівського обласного та місь­кого центрів зайнятості, Асоціації роботодавців Львівщи­ни, Конфедерації недержавних вищих закладів освіти.

Учасниками конференції стали науковці, працівники ор­ганів державної та місцевої виконавчої влади, викладачі, менеджери-практики, у тому числі керівники кадрових аген­цій, випускники та студенти з 8-ми міст України (Києва, Кі­ровограда, Львова, Луцька, Сум, Одеси, Кременчука, Ялти), а також представники двадцять одного вузу України (МАУП та її регіональних інститутів у Львові, Одесі, Сумах, Луцьку; Київського національного торговельно-економічного універ­ситету, НУ «Львівська політехніка», Кіровоградського наці­онального технічного університету, Національного універси­тету водного господарства та природокористування, Одесь­кого національного університету ім. І. І. Мечникова, Київ­ського національного університету технологій та дизайну, Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, Кримського гуманітарного університету, Львівського дер­жавного медичного коледжу ім. Андрія Крупинського, Дер­жавного екологічного інституту Міністерства екології і при­родних ресурсів України, Національного технічного універ­ситету «КПІ», Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва, Національного університету ко­раблебудування ім. адмірала Макарова, Львівської держав­ної фінансової академії Міністерства фінансів України, Пе­дагогічного коледжу ЛНУ ім. І. Франка), Західноукраїнсько­го регіонального навчального центру «Україна—США».

Тематика II наукової конференції, присвяченої актуальним проблемам підготовки конкурентоспроможних фахівців із ме­неджменту, охоплювала широке коло питань:

Погляд науковців на проблеми дефіциту професійних уп­равлінців загальнодержавного, територіального та інституційного рівнів, менеджерів підприємств та можливі напрям­ки вирішення пов'язаних із цим проблем розкрив академік НАН України, директор Інституту регіональних досліджень НАН України М. І. Долішній.

Львівську наукову та освітню школу менеджерів представив у пленарному засіданні роботи конференції доктор економіч­них наук, професор, директор Інституту менеджменту Націо­нального університету «Львівська політехніка» О. Є. Кузьмін.

Регіональні особливості концепції освітньої діяльності у підготовці фахівців з менеджменту визначила на прикладі Львівського інституту МАУП його директор, кандидат еконо­мічних наук Л. І. Лелик.

Завідувач кафедри менеджменту організацій Львівсько­го інституту МАУП О. С. Гринькевич представила учасни­кам пленарного засідання проект із розробки відеотеки ін­новаційних методів менеджмент-освіти, зокрема матеріал відеоінтерв'ю з роботодавцями та випускниками інституту МАУП з їх поглядом на шляхи підвищення якості профе­сійної підготовки менеджерів.

Велику зацікавленість учасників наукової конференції викликала презентація старшим викладачем кафедри менед­жменту організацій Ю. О. Вячиним навчального тренінгу «Секрети успіху ділової кар'єри».

Під час роботи конференції працювали дві секції:

•   Розвиток і співробітництво менеджмент-освіти та бізнес-середовища в умовах реформування вищої освіти України (керівники: кандидат економічних наук, доцент, зав. кафедри менеджменту організацій Львівського інституту МАУП О. С. Гринькевич, кандидат технічних наук, зав. бюро наукової роботи Прикарпатського інституту МАУП Ю. О. Шульжик);

•   Актуальні проблеми підвищення якості підготовки фахівців з менеджменту на ринку освіти України (керівник: О. В. Баєва — доктор біологічних наук, професор, зав. кафедри менеджменту Українсько-Російського інституту менеджменту та бізнесу).

Підготовлені за результатами роботи кожної секції пропозиції учасників дали можливість на заключному пленарному засідан­ні конференції виробити підсумковий документ її роботи — ре­комендації органам влади різних рівнів, міністерствам та відомс­твам, науковим та освітнім установам щодо побудови ефектив­них систем підготовки управлінців різного рівня.

Оргкомітет II Міжнародної наукової конференції «Проблеми підготовки професійних кадрів з менеджменту в умовах рефор­мування вищої освіти України» підтримав висловлену у висту­пах учасників пропозицію про її щорічне проведення на базі Львівського інституту МАУП під назвою «Теорія і практика уп­равління у суспільстві знань».



передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту