головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 1/2006 
Персонал № 1/2006
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
Аналітичний щотижневик Персонал-плюс







Новини Академії

Дні арабської культури

У Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулося свято — Дні арабської культури.

Ось уже третій рік поспіль у найбільшому недержав­ному вищому навчальному закладі України — Міжрегіо­нальній Академії управління персоналом — діє Україн­сько-Арабський інститут міжнародних відносин, що йо­го названо ім'ям видатного арабського мислителя ХІІ століття Аверроеса. За цей короткий час інститут став справжнім культурним осередком діалогу двох цивіліза­цій — слов'янської і арабської.

Почалося святкування з відкриття в Українсько-Араб­ському інституті першого в Україні Музею арабської культури. Експозиція музею знайомитиме відвідувачів з унікальним життям народів Арабського Сходу. Широко представлено тут літературну, мистецьку, релігійну спадщину арабських країн — Сирії, Лівії, Йорданії, Ма­рокко, Єгипту…

Відкрили музей перший віце-президент, ректор Між­регіональної Академії управління персоналом Микола Головатий і директор Інституту ім. Аверроеса Людмила Гурч. Завітали на свято поважні іноземні гості — Над­звичайні і Повноважні Посли Єгипту, Сирії, Палестини, Лівану, Алжиру, Ірану й інші представники дипломатич­ного корпусу та громадських об'єднань.

Рукотворні цінності народів Сходу, зокрема, художні твори, ужиткові речі, вбрання, посуд, прикраси представлено на виставці, організованій у МАУП громад­ським об'єднанням «Арабський дім».

У програмі Днів арабської культури — авторська вис­тавка директора Центру КОН ТЕОС Кі'Єва, археолога, художника П. Корнієнка «Трипільський космос Украї­ни: традиції та сучасність. Таємниці живої глини»; відбу­лася також зустріч консула Лівану Мурхеж Маруна з викладачами і студентами Академії; за участі студент­ських команд, які представляли держави Близького Сходу, проведено ділову гру «Управління міжнародною кризою на Близькому Сході–2005».

Відкрито Український Народний університет

Нещодавно відбулося відкриття Українського Народно­го університету. Навчаючись у закладі, створеному за ініці­ативи Міжрегіональної Академії управління персоналом, слухачі матимуть можливість підвищити свою професійну кваліфікацію, рівень політичної і правової культури, а та­кож загальний культурно-освітній рівень. Урочисто від­крили заклад і привітали студентів університету віце-пре­зидент МАУП з науково-дослідної роботи Віталій Гайчен-ко, директор Центру риторики «Златоуст», доктор педаго­гічних наук Галина Сагач, виконавчий директор Україн­ського Народного університету Олена Макєєва.

Враховуючи необхідність духовного відродження Украї­ни і зміцнення моральності в суспільстві, діючи на засадах гуманізації та демократизації вітчизняної системи вищої ос­віти, Український Народний університет забезпечуватиме наповнення всіх ланок освітнього процесу змістом, який відповідатиме потребам сформувати в Україні громадянське суспільство і правову державу. Відповідно до програми нав­чання, слухачі Українського Народного університету опано­вуватимуть основи економіки й підприємництва, правових знань, психології, вивчатимуть різні аспекти світової і віт­чизняної політики. Буде запроваджено і такі дисципліни, як «Українознавство» й «Основи християнської віри».

Навчальний процес проводитиметься у формі вечірньо­го навчання — найгнучкішій і найдинамічнішій, яка здат­на реагувати на зміни в суспільному житті і за порівняно короткий строк дасть змогу опанувати матеріал. Задля ефективного засвоєння матеріалу, навчання буде організо­вано (відповідно до індивідуальних можливостей слухача і його попередньої підготовки) на основі і традиційних лекцій, і семінарських занять, і у формі бесід, загальних дискусій, круглих столів, консультацій та ін.

Українські Народні університети відкриваються при кожному ргіональному підрозділі Академії, а це 60 фі­лій, інститутів, відділень. Слухачі університетів по всій Україні отримали новенькі посвідчення. А київським студентам Народного університету вручили «Кобзаря» Тараса Шевченка, виданого МАУП. За словами виконавчого директора Українського Народного університе­ту Олени Макєєвої, нині виявляється неабиякий інтерес до закладу та його навчальних програм. У зв'язку з цим набір слухачів до університету продовжено. Вартість навчання — 50 гривень на місяць.

Конференція

Перспективам і особливостям навчання іноземних мов було присвячено Всеукраїнську науково-практичну конференцію, що відбулася в Міжрегіональній Академії управління персоналом.

У її роботі взяли участь науковці-лінгвісти, викладачі вищих навчальних закладів різних регіонів України та навчально-освітніх підрозділів іноземних представництв.

Відкрив конференцію віце-президент МАУП з науко­во-дослідної роботи Віталій Гайченко.

Учасники конференції обговорили сучасні напрями роз­витку методик навчання іноземних мов, формування змісту теоретичних курсів у процесі вивчення іноземних мов, мож­ливості для організації самостійної роботи студентів, форми і види роботи з розвитку їх комунікативних умінь у процесі оволодіння іноземними мовами. Розглянуто також загальні проблеми викладання іноземних мов у вищих навчальних закладах, професійно орієнтованого навчання іноземних мов у контексті міжнародної кваліфікації фахівця.

Окремим пунктом програми конференції став розгляд питання про особливості навчання іноземних мов сту­дентами МАУП. Досвідом роботи, особливостями мето­дик викладання поділилися лінгвісти Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Після конференції її учасники провели круглий стіл «Використання сучасних технологій навчання інозем­ним мовам».

Круглий стіл

Більш як сорок учасників з усіх куточків України, Росії, Бі­лорусі, Польщі, шанувальників видатного українського фі­лософа (за вдалим визначенням Миколи Вінграновського — нашого «першого розуму») зібралися на засідання Міжна­родного наукового круглого столу «Філософія серця Григо­рія Сковороди і сучасність», що відбувся в Міжрегіональній Академії управління персоналом. Організатор заходу — Центр риторики «Златоуст» і його керівник Галина Сагач.

Про феномен Григорія Сковороди, його життя і твор­чість говорили, зокрема, професор, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, заслужений діяч науки і техніки України, провідний науковий співробітник Інс­титуту філософії імені Г. Сковороди, знаний в Україні і світі вчений Сергій Кримський («Слово про Сковоро­ду»), заслужений журналіст України, заступник голови Комітету з Національної премії ім. Т. Шевченка, лауреат Міжнародної журналістської премії «За дружбу і взаємо­розуміння між народами», письменник Володимир Стад-ниченко («Іду за Сковородою»), доктор історичних наук, професор, ректор Українського університету в Російській Федерації Віктор Ідзьо («Григорій Сковорода та Паїсій Величковський: духовні постаті епохи»), доктор філо­софських наук, професор, завідувач кафедри філософії Національного авіаційного університету Любов Дротян­ко («Творчість Григорія Сковороди в контексті філософії космізму»), заслужений журналіст України, головний отаман Козацького товариства Києва, генерал-осавул Анатолій Соловей («Козацько-лицарська система цін­ностей Григорія Сковороди і сучасність»), народна артис­тка України, президент Міжнародної ліги «Матері і сес­три — молоді України» Галина Яблонська («Любов — джерело всякого життя. Лист до друга»), кандидат богос­лов'я, протоієрей, завідувач кафедри теології і релігієз­навства МАУП, викладач Київської Духовної Академії отець Діонісій (Денис Мартишин) («Григорій Сковоро­да — богослов»). У засіданні круглого столу також узяли участь аспіранти і студенти Інституту права ім. св. Князя Володимира та Національного авіаційного університету.

Виступив перед учасниками перший віце-президент, ректор Міжрегіональної Академії управління персона­лом Микола Головатий.

Професор Сергій Кримський наголосив, що в час, коли наукові відкриття поставили на межу загибелі всю євро­пейську світоглядну систему, суспільні цінності й ідеали, прогресивна концепція Григорія Сковороди віддразу ж вивела його на рівень мислителя світового значення.

Міжнародний круглий стіл «Філософія серця Григо­рія Сковороди і сучасність» став яскравим дійством — святом нового осмислення творчої спадщини людини з серцем громадянина Всесвіту. Діалог країн і поколінь відбувався мовою серця, як прагнув цього і доводив усім своїм життям Григорій Савич.

Відтепер акції вшанування Григорія Сковороди відбу­ватимуться в Академії регулярно. Слідами Великого Ук­раїнця «торуймо шлях до вершин мудрості».



передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту