головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 12/2005 
Персонал № 12/2005
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
Аналітичний щотижневик Персонал-плюс







Новини Академії

Президента МАУП Георгія Щокіна названо «Людиною року-2005»

Президента Міжрегіональної Академії управління персоналом Георгія Щокіна авторитетний часопис «Форум психологічний» (Республіка Польща) виз­нав «Людиною року-2005». Це високе звання відомий український політичний, громадський діяч і науко­вець отримав за внесок у цивілізаційний розвиток, становлення сучасного суспільства.

Журнал «Форум психологічний» — одне з найавто­ритетніших польських видань. Тут публікують матері­али з психології, права, розглядають гострі проблеми сьогодення, що стосуються усіх сфер громадського життя: політики, релігії, культури, освіти та науки.

Щоб привітати Георгія Щокіна та відзначити його почесною нагородою від редакції журналу «Форум психологічний», до МАУП завітали польські журна­лісти. Кришталеву відзнаку та диплом «За реалізацію новітніх форм навчання в межах Президентського уні­верситету, за розвиток “Освіти без кордонів”, втілення засад рівнозначності виховання та навчання, розвиток співпраці в галузі освіти між Україною та Польщею» вручила Георгію Васильовичу видавець часопису, го­лова Ради засновників Європейської академії інтегра­ційної психології, що у м. Лодзь (Республіка Польща), директор Лодзинського навчально-консультаційного центру відкритої освіти Ізабелла Балінська.

Міжрегіональна Академія управління персоналом, — переконана пані Балінська, — сучасний вищий нав­чальний заклад, що відповідає світовим стандартам освіти. Лінгафонні кабінети, комп'ютерні класи, су­часна бібліотека... Чого тільки вартий телеуніверси-тет, який транслює лекції, наукові конференції, здій­снює телемости з регіональними підрозділами МАУП. Георгій Щокін, — вважає Ізабелла Балінська, — люди­на, «яка змінює образ освіти в Україні».

«Вручаємо цю нагороду за впровадження сучасних підходів у вихованні та навчанні молоді, новітніх форм освіти — освіти, що не має кордонів. Міжрегіо­нальна Академія управління персоналом розвиваєть­ся, створює свої філії поза межами України. Приваб­ливість і новизна університету в тому, що є можли­вість навчатися за незвичайною, нестандартною фор­мою», — сказала польська гостя. Вона також відзначи­ла внесок викладачів і студентів МАУП, які підтрима­ли Помаранчеву революцію, у становлення та розви­ток в Україні демократичних цінностей.

Президент МАУП Георгій Щокін подякував журна­лістам часопису «Форум психологічний» та особисто Ізабеллі Балінській за високу оцінку його роботи. «Мені з багатьох причин приємно отримати нагороду. По-перше, як громадянину України, який разом із польськими громадянами стояв рік тому на Майдані. Я вдячний польським друзям за підтримку українсь­кої національної революції 2004 року. По-друге, мені приємно отримати цю нагороду як президенту Між­регіональної Академії управління персоналом, дипло­ми якої мають кілька сотень громадян Польщі. По-третє, мені особливо приємно отримувати цю нагоро­ду як голові Української Консервативної партії, з ог­ляду на те, що консерватори перемогли в Польщі. Я думаю, попереду в нас багато спільної роботи в ім'я наших народів».

Академію знову акредитовано

Міжрегіональна Академія управління персоналом вкотре підтвердила своє право на продовження освіт­ньої діяльності за низкою напрямів (спеціальностей). Завершивши довготривалу і виснажливу процедуру проведення акредитаційних експертиз із напрямів «Менеджмент», «Психологія», «Педагогічна освіта» та «Специфічні категорії», попри всілякі процедурні й авторитарні зволікання чиновників МОН, які три­вали п'ять місяців, Академію визнано акредитованою, зокрема повторно, з таких спеціальностей:

•    8.000007 «Адміністративний менеджмент» — (IV (четвертий) рівень, сертифікат сер. НІ-IV, № 112225);

•    8.000009 «Управління навчальним закладом» — (IV (четвертий) рівень, сертифікат сер. НІ-IV, № 112348);

•    7.010103 «Педагогіка і методика середньої освіти. Мова та література (англійська)» — (ІІІ (третій) рі­вень, сертифікат сер. НІ-ІІІ, № 112223);

•    6.040100, 7.040101, 8.040101 «Психологія» — (ІІ, ІІІ, IV (другий, третій, четвертий) рівень, сертифікат сер. НІ-IV, № 112349);

•    7.050201, 8.050201 «Менеджмент організацій» — (ІІІ, IV (третій, четвертий) рівень, сертифікат сер. НІ-IV, № 112224).

У зв'язку з акредитацією зазначених спеціальнос­тей і подовженням термінів дії ліцензії до термінів дії сертифікатів переоформлено загальну ліцензію МАУП (сер. АБ № 298103 від 03.11.2005).

Одержано також ліцензію (сер. АБ № 175940 від 02.11.2005) і сертифікати про акредитацію за вищим рівнем з напряму 0102 «Фізичне виховання і спорт» зі спеціальностей «Фізичне виховання», «Фізична реа­білітація» для Запорізького інституту імені гетьмана Петра Сагайдачного МАУП, за ІІІ–IV (третім–чет-вертим) рівнем акредитації (сертифікати про акреди­тацію сер. НІ-ІV, № 112227).

Видачею цих документів Міністерство освіти і нау­ки України вкотре вимушено було визнати свої непра­вомірні дії щодо МАУП. Зволікання підтвердило упе­редженість чиновницького апарату не тільки до най­більшого недержавного вищого навчального закладу України, а й (у його особі) до усіх таких ВНЗ, зневагу до правових актів, що регламентують навіть процеду­ру виписки державних документів, пов'язаних зі здо­буттям вищої освіти і кваліфікації відповідно до ви­мог її стандартів.

Чорні крила Голодомору

Страшний спадок голодоморів і досі з нами. Нині надзвичайно важливо, аби українська та світова спільнота доклали максимум зусиль, щоб не допусти­ти повторення цього лиха. Аби більше ніколи нам не довелося перегортати ці жахливі сторінки історії.

Дні жалоби за мільйонами загиблих у ті страшні ро­ки пройшли по всій Україні. Поминальний молебень за жертви голодоморів відправили 25 листопада у Міжрегіональній Академії управління персоналом. Біля пам'ятника жертвам голоду-геноциду зібралися відомі вітчизняні й закордонні політики, науковці, громадські діячі, представники дипломатичного кор­пусу. Вшанувати померлих до меморіалу прийшли, зокрема, президент Міжнародної Кадрової Академії та Міжрегіональної Академії управління персоналом, голова Української Консервативної партії Георгій Щокін, народний депутат, голова Республіканської партії Левко Лук'яненко, віце-президент, ректор МАУП Микола Головатий.

Цього ж дня в Міжрегіональній Академії управлін­ня персоналом відбулася ІV Міжнародна наукова конференція «Єврейсько-більшовицький переворот 1917 року як передумова червоного терору та україн­ських голодоморів». Організатори конференції: Між­регіональна Академія управління персоналом, Між­народна Кадрова Академія, Конфедерація недержав­них вищих закладів освіти, Асоціація дослідників го­лодоморів в Україні. Упродовж останніх п'яти років науковці цих організацій за активної підтримки Інс­титуту історії України Національної академії наук напрацювали значний обсяг матеріалів про голодомо­ри 1921–1923, 1932–1933, 1946–1947 років. За актив­ної участі МАУП проведено, зокрема, Всеукраїнські наукові конференції «Голодомор 1932–1933 років як величезна трагедія українського народу», «Голодомор 1932–1933 років: основні дійові особи і механізми здійснення», ІІІ Міжнародна наукова конференція «Голодомори в Україні: геноцид і опір», проведено численні круглі столи, підготовлено низку тематич­них видань.

У Міжнародній конференції взяли участь науковці, громадські діячі, політики не лише з України, а й з-за кордону. Зокрема, голова Асоціації дослідників голо­доморів в Україні, народний депутат України Левко Лук'яненко, директор Книжкової палати України, доктор технічних наук Микола Сенченко, Надзвичай­ний і Повноважний Посол Алжирської Народної Де­мократичної Республіки в Україні Макаддем Баф-даль, Надзвичайний і Повноважний Посол Афганіс­тану в Україні Мохаммад Асеф Делаварі, аташе Іслам­ської Республіки Іран в Україні Васиг Джабер, пер­ший секретар Посольства Соціалістичної Республіки В'єтнам в Україні Ха Бать Тунг, дипломати Посольс­тва Індонезії в Україні Іман Рамаді та Фах мі Прайо-га, Михайло Назаров (Москва), Євгенія Сакевич-Даллас (США), доктор історичних наук, професор Кишинівської теологічної академії Петру Фортуне (Молдова).

Відкрив ІV Міжнародну наукову конференцію пре­зидент МАУП, професор Георгій Щокін.

Редакція «ПЕРСОНАЛу» в наступних номерах пуб­лікуватиме найцікавіші для наших читачів доповіді учасників конференції. Повний звіт про конференцію готує видавництво МАУП.

Заклад освіти, український за духом

Міжрегіональну Академію управління персоналом відвідав останній Президент Української Народної Республіки в екзилі — Микола Плав'юк. Із діяльністю Академії гостя ознайомив її президент Георгій Щокін. Микола Плав'юк високо оцінив діяльність МАУП — закладу освіти, «українського за духом», що відповідає найвищому рівню світових стандартів освіти та науки.

Він зазначив, що МАУП нині чи не єдиний освіт­ній заклад, що приділяє значну увагу розвитку та по­ширенню ідей українства серед студентства. Націо­нально-патріотичне виховання в Академії — не­від'ємна складова навчально-виховного процесу. У стінах МАУП регулярно відбуваються круглі столи, наукові конференції, дискусії з нагальних проблем сьогодення. Звичним явищем для студентів стали різноманітні мистецькі заходи: художні виставки, зустрічі з представниками української творчої інте­лігенції.

Вірменія цікавиться МАУП

В Міжрегіональній Академії управління персона­лом побувала представницька делегація у складі го­лови Контрольної палати Національних Зборів Рес­публіки Вірменія Гагіка Восконяна, заступника голо­ви Рахункової палати України Олександра Яременка та керівника відділу міжнародних зв'язків Рахунко­вої палати України Тараса Притули.

Вірменський гість виявив особливе зацікавлення найбільшим та найкращим недержавним вищим нав­чальним закладом України. Пан Восконян ознайо­мився з діяльністю Міжрегіональної Академії управ­ління персоналом, побував у капличці Вірменської Православної Церкви, що на території МАУП, відві­дав Міжнародний бібліотечно-інформаційний центр. З віце-президентом, ректором Академії Миколою Го­ловатим обговорено перспективи розвитку співробіт­ництва між Україною та Вірменією в галузі освіти та науки.

Договори

На запрошення Навчального центру осо­бистої безпеки людини Міжрегіональної Академії управління персоналом 17 листопа­да Академію відвідав президент Європейсь­кої асоціації з безпеки Лєжек Корженьовсь-кий.

На зустрічі Лєжека Корженьовського з на­чальником головного управління з національно-патріотичного виховання МАУП Віталієм Кале-няком підписано протокол про наміри щодо роз­витку ділових стосунків і співпрацю з питань ос­вітньої та економічної діяльності МАУП та ЄАБ.

Під час зустрічі обговорено важливі і акту­альні питання безпеки сьогодення і в Україні, і в країнах Європи.

Після підписання протоколу президенту МАУП Георгію Щокіну урочисто повідоми­ли про прийняття Міжрегіональної Академії управ­ління персоналом до Європейської асоціації з без­пеки.

Книжкова подія року

Щорічний книжковий ярмарок у Франкфурті-на-Майні — найбільший і найпрестижніший книжковий форум, своєрідна вітрина і водночас прилавок, де виставляють і пропонують найкраще з того, що було видано за останній рік.

Потужно цього року репрезентували свої набутки в Німеччині і українські видавці — виставкова експо­зиція України завдяки підтримці Державного коміте­ту з телебачення і радіомовлення була найбільшою за всі роки участі українських книговидавців у форумі. Помітне місце посіли і видання Міжрегіональної Академії управління персоналом — із питань культу­рології, психології, зі світоглядних проблем. Низка видань зацікавила не лише читачів, а й видавців ін­ших країн, які спеціалізуються на перевиданні нав­чальної та наукової літератури, зокрема Польщі, Ні­меччини, США, Росії. Під час форуму досягнуто до­мовленостей про спільні видавничі проекти, підписа­но угоди про співпрацю, домовлено про наступні кро­ки з поширення видань МАУП у світі.


Переможці «Книжкового світу-2005»

Цими днями у столиці від­бувся VII Київський міжна­родний ярмарок «Книжко­вий світ-2005», який традиційно завершує видавничий рік в Україні.

На форумі відзначили най­кращі видання, що побачили світ останнім часом. Серед переможців і Міжрегіональ­на Академія управління пер­соналом. Її «Політологіч­ний словник» визнано най­кращим  енциклопедично-довідковим виданням.

Перший Телевізійний університет на теренах СНД

Відкриття в МАУП Телевізійного університету, першого на теренах СНД, вкотре засвідчило: наша Академія не просто найкраща, вона — законодавиця мод у галузі освіти.

До складу Телеуніверситету входять факультет дис­танційного навчання, відділ інформаційного та методичного забезпечення, а також телевізійна студія. Свою роботу новий підрозділ МАУП розпочав 1 жовтня.

За словами ректора Академії Миколи Головатого, основна ідея створення Телеуніверситету — можливість читати лекції з центрального київського майданчика для будь-якого регіону України, здійснювати інформаційне забезпечення філій МАУП, обмін досвідом, а та­кож трансляцію науково-культурних подій, які відбуваються в МАУП.

Перший віце-президент Академії з соціально-еко­номічного розвитку Ростислав Щокін назвав цей про­ект свідченням того, що в Україні є підприємці, готові працювати не лише задля власного збагачення, а й на користь України. «Корпорація “Датагруп” саме така. Завдяки людям нової формації, незважаючи навіть на багаторічну несприятливу державну політику в осві­тянській сфері, наша Батьківщина живе й розвиваєть­ся», — сказав він.

Президент компанії «Датагруп», яка надала канали технічного забезпечення Телеуніверситету, Олек­сандр Кардаков зазначив, що доки хтось захищає кан­дидатські дисертації про дистанційне навчання, його компанія вже розробила і разом з МАУП запровадила таку систему. Тепер студент зможе бути присутнім на всіх лекціях і дискутувати з професором на відстані.

Наталя Ляшенко, директор новоствореного універ­ситету, окреслила перспективи діяльності її структури: «Ми транслюватимемо окремі курси фундаменталь­них дисциплін, залучатимемо науковців, які не працюють у МАУП, практиків і просто відомих людей».

Грунтовна розмова про економіку

В Інституті міжнародної економіки та фінансів іме­ні Княгині Ольги МАУП відбулася науково-практич­на конференція «Проблеми інтеграції економіки Ук­раїни до ЄС і вступу в СОТ».

Зі вступним словом виступив директор ІМЕФ, док­тор економічних наук, професор, член-кореспондент Академії економічних наук Валерій Захожай. Він розпо­вів про переваги і ризики вступу України до ЄС і СОТ.

Під час конференції розгорнулася цікава дискусія про проблеми вітчизняних закритих акціонерних това­риств, утворених у процесі приватизації державних під­приємств як учасників фінансового ринку (кандидат економічних наук, професор М. Грідчіна), вплив гло­бальних страхових ринків на вітчизняний страховий ринок (доктор філософії в галузі економіки, доцент В. Бігдаш), питання державного регулювання процесів розвитку нерухомості України в зв'язку зі вступом до ЄС (ст. викладач Т. Шевченко), підтримку суб'єктів ма­лого підприємництва через механізм оподаткування (кандидат економічних наук, доцент М. Бедринець) та ін. Висвітленню проблем банківської сфери було прис­вячено доповіді кандидата економічних наук В. Пахо-мова та докторанта МАУП О. Поляка, які наголосили на необхідності збільшення капіталізації банків через випуск цінних паперів, отримання міжнародних креди­тів, іноземних інвестицій, зменшення вартості ресурсів, що має зменшити процентні ставки за кредитами.

Зацікавленість викликала доповідь старшого викла­дача кафедри фінансів і статистики Н. Коломійченко, яка досліджувала перспективи розвитку інвестиційних процесів за умови інтеграції України до ЄС і СОТ.

Учасники конференції зазначили, що інтеграція в усіх сферах економічного життя у процесі формуван­ня і розвитку ринкової економіки в Україні супровод­жується не тільки позитивними змінами, а й складни­ми суперечливими явищами, тривалими і гострими проблемами в економічній і соціальній сферах.



передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту